Fotod ja video: eesti keele eksamiga algas riigieksamite periood

{{1555905900000 | amCalendar}}

Esmaspäeval toimub eesti keele riigieksam, millega algas tänavune riigieksamite periood. ERR.ee käis eksami algust pildistamas Tallinna Jakob Westholmi gümnaasiumis, kus lisaks selle kooli abiturientidele asusid eksamit kirjutama ka Kadrioru Saksa gümnaasiumi ja Tallinna Ühisgümnaasiumi õpilased.

Eesti keele eksamile on registreerunud 6970 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat, teisipäeval toimuvale eesti keel teise keelena eksamile on end kirja pannud 2427 eksamitegijat.

Eesti keele riigieksam on kaheosaline ning sellega mõõdetakse lugemis- ja kirjutamisoskust. Eksamitöös on neli varianti, millest õpilane valib ühe. Lugemisosa ülesanded tuginevad tekstidele, mis esindavad ilukirjandust, publitsistikat ja populaarteadust. Kirjutamisosas tuleb eksaminandil luua 400-sõnaline arutlev kirjand ning see pealkirjastada. Eesti keele riigieksam algab kell 10.00 ja lõppeb 16.00. Täpsem info eksami sisu kohta avaldatakse Innove kodulehel hiljemalt kell neli pärastlõunal.

Teisipäeval, 23. aprillil toimub eesti keele teise keelena riigieksami kirjalik osa, eksami suuline osa viiakse läbi 24. ja 25. aprillil. Eksam mõõdab keeleoskust B2-tasemel ja koosneb viiest osaoskusest – kirjutamine, kuulamine, lugemine, keele struktuur ja rääkimine. Eksami kirjalik osa algab kell 10.00 ja lõpeb ligikaudu 14.30.

Eksamiperioodi alguse puhul tervitab raadios eksamitegijaid haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Ministri pöördumist saab kuulata täna, 22. aprillil kell 10 Vikerraadios ja 23. aprillil kell 10 Raadio 4-s.

Riigieksamite periood jätkub 6. mail toimuva inglise keele eksamiga ning lõppeb 24. mail matemaatika eksamiga. Võõrkeele riigieksameid asendavad prantsuse, saksa ja vene keele rahvusvahelised eksamid toimuvad aprillist juunini. Riigieksameid teeb tänavu kokku 10 179 õpilast, kellest 8352 on gümnaasiumiõpilased, 663 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 1164 kutseõppeasutuste õpilased.

Riigieksamite tulemused avalikustatakse hiljemalt 20. juunil infosüsteemis EIS https://eis.ekk.edu.ee ja riigiportaalis www.eesti.ee. Lisainfo riigieksamite kohta on leitav: www.innove.ee/eksamid-ja-testid/riigieksamid

Sihtasutus Innove on Eesti hariduse kompetentsikeskus. Personaalse hariduse edendajana töötab Innove välja õppimist ja õpetamist toetavaid uuenduslikke lahendusi, korraldab eksameid, teste ja uuringuid, vahendab eurotoetusi. Rajaleidja võrgustiku kaudu pakub Innove tasuta haridustugiteenuseid.

"Aktuaalne kaamera" käis abiturientidega rääkimas Tallinna Pelgulinna gümnaasiumis

Pelgulinna gümnaasiumi eesti keele õpetaja kiitis lisaks teemade valikule ka seekordse eksami konkreetsust.

"Need lugemisülesanded on sel aastal konkreetsemad, arusaadavamalt sõnastatud kui eelmistel. Täpselt öeldud, mitu näidet, mitu mida ühe või teised küsimuse juures tuleb leida," kommenteeris eesti keele õpetaja Hille Magnus.

Riigieksamite periood jätkub 6. mail toimuva inglise keele eksamiga ning lõppeb 24. mail matemaatika eksamiga.

Paide riigigümnaasiumis toimus riigieksam esimest korda

Eesti keele riigieksam toimus täna esimest korda ka sügisel tööd alustanud Paide riigigümnaasiumis, kus eksamit tegi 61 abiturienti.

Kell 10 hommikul jagati eksamimaterjalid laiali ja edasine toimus juba suletud uste taga vaikuses. Kuna kõik Paide Gümnaasiumi abituriendid ühte ruumi ära ei mahtunud, käis töö kahes klassitoas.

Noorte hulgas, keda "Aktuaalne kaamera" küsitles, oli kõige populaarsem see kirjanditeema, kus sai arutleda selle üle, kuidas tehnika areng mõjutab inimeste vaimset ja füüsilist tervist.

Päeva pidasid noored väga oluliseks, sest eksamite õnnestunud algus loob head eeldused eduks edaspidigi.

Ülikoolides ju teatavasti ikkagi mõnes vaadatakse ka eksamitulemusi. Kindlasti on see oluline nii nende tuleviku mõttes kui ka kogemuse mõttes, mis nad saavad," ütles Paide Gümnaasiumi õppejuht Annika Orula.

Küsimusele, kas tema hinnangul oli teemasid, mis noortele korda lähevad, vastas Orula järgnevalt: "Jah, oli. Valiti praktiliselt kõiki teemasid, mis siin välja oli pakutud ja valik oli hästi huvitav jälle. Ma usun, et igaüks leidis endale selle kõige sobivama."

Oma tulevikuplaane noored veel ei avanud, küll aga öeldi, et gümnaasium tuleb lõpetada heade hinnetega, mis tagab pääsu ülikooli.

Toimetaja: Mait Ots, Elo Ellermaa, Olev Kenk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: