USA-sse saabuvate migrandiperede hulk kasvab

USA-sse minna soovivad El Salvadorist pärit migrandid Rio Bravo jões.
USA-sse minna soovivad El Salvadorist pärit migrandid Rio Bravo jões. Autor/allikas: Alexandre Meneghini/Reuters/Scanpix

Kuigi USA piiri ületavate migrantide arv kokku on langenud allapoole 2000. aastate alguse kõrgtasemest, on kasvanud nende migrantide hulk, kes rändavad perekonniti.

USA sisejulgeoleku minister Kirstjen Nielsen prognoosis kolmapäeval kongressi komitees, et sel aastal saabub USA piirile ligi miljon illegaalset immigranti, vahendas The Times.

See on viimase 13 aasta suurim hulk.

Veebruaris ületas ebaseaduslikult USA piiri 76 000 immigranti, mis on 31 protsenti rohkem kui jaanuaris ning viimase 11 kuu kõige suurem arv, ütles tolli- ja piirikaitse komitee (CBP) juht Kevin McAleenan kongressile.

Perekonniti saabunud gruppide arv oli jaanuaris 36 174, mis on rekordarv. McAleenan lisas, et perekondadest koosnevate gruppide suurus kasvab samuti.

Varem olid migrandid, kes piiri ületasid, peamiselt üksikud Mehhikost pärit mehed, kes soovisid USA-s tööd saada. Nüüd saabuvad perekonnad põgenevad aga peamiselt vaesuse ja vägivalla eest Kesk-Ameerikast.

Nielsen ütles komitees, et USA võimekus olukorraga tegelemiseks on juba niigi madal, kuid immigrantide arvu kasv teeb asja veel halvemaks. "See ei ole tekitatud kriis. See on tõesti hädaolukord," lisas ta.

Demokraadid on süüdistanud USA presidenti Donald Trumpi riikliku hädaolukordade seaduse kasutamist selleks, et saada raha piiritara ehitamiseks.

"Praegu olen ma mures sellepärast, et president õõnestab USA põhiseadust oma järelemõtlematu deklaratsiooniga. Minu arvates on see täiesti vale. Ma olin eelmisel nädalavahetusel piiril. See, mis tema sõnul seal toimub, on mütoloogia. See ei ole tegelikkus," rääkis esindajatekoja demokraadist spiiker Nancy Pelosi.

Senatis on järgmisel nädalal plaanis hääletus resolutsiooni üle, mis kutsub tühistama Trumpi deklaratsiooni riikliku hädaolukorra kohta, mis annab talle võimaluse suunata sõjaväe eelarvest raha ümber.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: