Leht: Valge Maja tahtis saata migrandid demokraatide linnadesse

Immigrantide transport Texases El Pasos.
Immigrantide transport Texases El Pasos. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Valge Maja soovis saata riiki ebaseadusliku sisenemise eest kinni peetud inimesed nn varjupaigalinnadesse, millest enamik on demokraatide kontrolli all, kirjutas USA ajaleht Washington Post neljapäeval.

USA presidendi administratsiooni ametnikud tegid ettepaneku mitmele riigiametile esmalt novembris, kirjutas väljaanne viitega sisejulgeolekuametnikele ja lekitatud e-kirjadele. Valge Maja ametnikud küsisid, kas kinnipeetud migrandid saab toimetada "väikse ja keskmise suurusega varjupaigalinnadesse". 

Varjupaigalinnad ("Sanctuary Cities") on asulad, kus kohalikud võimud pole andnud immigrante föderaalvõimudele deporteerimiseks üle.

Valge Maja ütles USA immigratsiooni- ja tolliametile (ICE), et ettepaneku eesmärk on leevendada ruumipuudust kinnipidamisasutustes, kirjutas Post. 

ICE-i juhtiv ametnik vastas administratsioonile, et ettepanek kätkeb endas mitmeid probleeme ning samuti on "avalike suhete ohud". Kui Valge Maja küsimuse selle aasta alguses uuesti tõstatas, lükkas ICE selle tagasi kui "sobimatu" ettepaneku. 

Valge Maja ametniku ja ühe USA sisejulgeolekuministeeriumi pressiesindaja sõnul on plaanist loobutud, kirjutas Post. "See oli kõigest ettepanek, mida kaaluti ja mis lükati tagasi, millega sai läbi ka edasine arutelu," ütles Valge Maja avalduses. 

ICE-i kinnipidamisasutustes hoitakse hetkel umbes 50 000 immigranti, rohkem kui iial varem, lisas Post. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: