Kohtla-Järvel toimus kõnekoosolek eestikeelse riigigümnaasiumi toetuseks

Kohtla-Järvel Tallinna tehnikaülikooli Virumaa kolledžis toimus kõnekoosolek eestikeelse riigigümnaasiumi toetuseks.

Üritusel räägiti Ida-Virumaa eestikeelse hariduse ajaloost ja tänapäevast ning toimus Virumaa Eesti Hariduse Seltsi esmaesitlus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keelekoosoleku üks korraldajatest Mare Roosileht selgitas, et tegemist on kodanikuühendusega, mis toetab eestikeelset haridust.

"Ja mitte ainult Kohtla-Järvel. Kohe-kohe seisavad need probleemid Narva ees, võib-olla ka Lääne-Virumaal. Kes jälgivad, et tagataks kõrgekvaliteediline eestikeelne haridus. Ja mis väga oluline, see selts saab olema oluliseks partneriks nii kohalikule omavalitsusle kui ka haridus- ja teadusministeeriumile, et saada hakkama eestikeelset haridust puudutavate keeruliste küsimustega," rääkis Roosileht. 

Kõnekoosolekul esinesid TalTechi Virumaa kolledži keeltekeskuse juhataja Kaire Viil ning eesti keele lektor Ingrid Prees. Videopöördumise koosolekul osalejate ja avalikkuse poole tegi laulja Ivo Linna. Järve Gümnaasiumi õpilaste nimel kõneles Elizabeth Veri ning oma luulet luges kirjanik Anneli Lamp.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: