Töörühm kogunes Kohtla-Järve riigigümnaasiumi keeleküsimust arutama

Kohtla-Järvel kogunes esimest korda töörühm, mis peab aitama valitsusel lahendada sügisel avatava Kohtla-Järve riigigümnaasiumiga seotud segadused.

Ligi kaks tundi kestnud kohtumisel arutasid töörühma paarkümmend liiget praktilisi küsimusi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Töörühma juht, haridusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ütles, et kui inimesed omavahel suhtlevad, siis saavad kõik aru, et loomulikult on lapsi, kes on valmis õppima 100 protsenti eesti keeles, aga ka neid, kes eesti keelt nii hästi ei oska.

Laidmets kinnitas, et eesmärk on valmistada õpilased ette eestikeelse gümnaasiumi lõpetamiseks ja kõrgkooli minekuks.

"Keele õppimine oli küsimus. Kahtlemata, erinevatest põhikoolidest tulevad erineva tasemega õpilased. Seda on võimalik praegu kindlaks teha, millised need on. Ja loomulikult, kõik põhikooli lõpetajad ei saagi astuda gümnaasiumi, see pole kunagi olnud ka eesmärk," rääkis Laidmets.

"Kõik saavad aru, et ta peab olema lõpuks eestikeelne, aga et mingid protsendid sealt, see polnud meie komisjoni tänase töö tulemus või eesmärk arutada, sest kõik olid lõpuks sellega, et ta tuleb lõpuks eestikeelne ja eestimeelne kool," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: