Eesti tulevased kokad ja teenindajad sõidavad Itaaliasse võistlema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kaks Ida-Virumaa kutsehariduskeskuses kokaks õppivat noort ja kaks Pärnumaa kutsehariduskeskuse teeninduse eriala õpilast sõidab Itaaliasse võistlustele, kus osalevad õppurid 18 riigist. Viimased harjutused toimusid Pärnus.

Itaaliasse võistlustele saavad noored sõita tänu sellele, et Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse koostööpartner Casargo teeninduskool on nende võistluste korraldaja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnu restoranis Noot harjutasid noored kokad Danila Gladkih ja Polina Koroljova tõsiselt. Segada neid ei tohtinud, sest võistlustingimuste järgi pidi nelja tunniga kõik asjad valmis saama.

Noori kokki juhendav Nooda peakokk Rudolf Visnapuu ütles, et tal endalgi oli vaja üht-teist meelde tuletada.

"Ma olen ka töötanud Itaalia restoranis, aga mingi raamatu sa tegid ikkagi lahti ja tuletasid üht-teist meelde. Ja kuna tegu on tõesti Itaaliaga, siis me peaks kokku miksima Eesti ja Itaalia köögi omavahel, et itaallasi ka üllatada, et me Eestis oskame ka üht-teist teha. Kõik kolm käiku nagu peab: eelroog, pearoog, dessert," rääkis Visnapuu.

"Ja tegelikult nad on väga tublid, olen väga uhke. Nad teevad seda väga rahulikult, isegi liiga rahulikult, võiks natuke närvis olla. Sellepärast nad proovivad siin köögis seda asja teha, et peabki olema võõras keskkond. Seal on hoopis võõras riik ka, võõras keel," lisas ta.

Ida-Virumaa kutsehariduskeskuses oli kahe koka väljavalimiseks tõsine konkurss.

Itaalias toimuvatel võistlustel osaleb 18 riiki.

"Konkurss oli. Algul oli väike kartus kõigil. Osaleb 32 võistkonda, see võttis võib-olla natukene jala värisema. Päris lõpuks jäi sõelale neli inimest. Ma pidin olema paha, kes need kaks inimest välja valis. Siin nad täna on," rääkis Ida-Viru kutsehariduskeskuse Narva õppekoha toitlustusjuht Urmas Murumäe.

Noorkokkade valmistatud toidu kannavad lauale teenindajad Indra Ottis ja Eleanora Kleine.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: