"AK. Nädal" küsis inimestelt hinnanguid võimalikule koalitsioonile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Järgmisel nädalal võivad nädal aega koalitsioonikõnelusi pidanud Keskerakond, EKRE ja Isamaa jõuda leppe sõlmimiseni. "AK. Nädal" küsis neis piirkondades, kus valijad eelistasid valitsuses näha Keskerakonda ja EKRE-t ehk Ida-Virumaal, Pärnumaal ja Kagu-Eestis, kuidas neile võimalik sündiv valitsuskoalitsioon meeldib.

"Idiotism, natsionalism, nürimeelsus, reetmine, argus, seal on kõike, mida ütles Nikolai II," sõnas narvalane. "Sellepärast, et nad ei õigustanud esiteks venelaste ootusi ja eestlastele andsid liiga suure edumaa."

"Ma ei näe selles midagi negatiivset. Võib-olla tuleb midagi ootamatut ja uut. Ootame ja loodame parimat," oli tema kaaslinlane vastupidisel arvamusel.

"Kahjuks ma arvan, et need lubadused, mida Keskerakond andis Ida-Virumaale, kuna koalitsioonipartneriteks on Isamaa ja EKRE, need kahjuks unustatakse ja Ida-Virumaa jääb jälle järgmiseks neljaks aastaks tühjade kätega," oli üks Narvas küsitletuist pessimistlik.

"Ei ole rahul," ütles Võru proua. "Sest mina arvan ikkagi, et kuigi ma valisin Keskerakonna, see koalitsioon, mis praegu nad kokku lepivad, see minule ei sobi. Ma oleks tahtnud, et Reformierakond ja Keskerakond oleks ühte löönud."

"EKRE võiks kindlasti punti lüüa," arvas teine Võru elanik.

"Praegu ei tea, mis siis juhtub. Ma olen kõigega rahul, ütskõik, mis tuleb. Inimene ekslik, puu okslik - kui juhtub midagi, küll nad siis parandavad ära!" sõnas optimistlikum võrulane.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: