Suuremad poeketid Tartusse uute suurte kaupluste rajamise vajadust ei näe ({{commentsTotal}})

Iseteeninduskassasid on palju, teenindajaid nende kohta vaid üks. See võib tähendada, et müüja iga ostja vanuses veenduda ei jõua.
Iseteeninduskassasid on palju, teenindajaid nende kohta vaid üks. See võib tähendada, et müüja iga ostja vanuses veenduda ei jõua. Autor/allikas: Maxima

Hiljuti teatas Coop, et rajab Tartu linna kolm uut toidupoodi. Teised suuremad poeketid siiski praegu vajadust Tartusse uute kaupluste rajamiseks ei näe ja pigem kasutatakse konkurentsivõime säilitamiseks muid võtteid.

Tartu linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juhataja Urmas Ahvena sõnul on ruumi, kuhu uusi toidupoode rajada, ülikoolilinna kõikides linnaosades veel piisavalt.

Ta tõi näiteks, et Annelinnas on Anne tänavale Rimile planeeritud suurem krunt ja ehitusõigus, samuti on Maxima omandanud Jaama tänavale krundi, et sinna kauplus rajada.

Maxima tegevjuht Marko Põder ütles, et praegu pole siiski Maxima arvates mõistlik Tartusse uusi poode luua. Pigem on Põdra sõnul prioriteet olemasolevate kaubanduspindade värskendamine ja kaasajastamine.

"Kohe-kohe on uksi sulgemas Zeppelini keskus, kus me täielikult värskendame oma kauplusepinna ja natuke laiendame ka sortimenti," tõi Põder näiteks.

Ka kaheksa kauplusega Rimi ketil pole kommunikatsioonijuht Katrin Batsi sõnul lähiajal plaane uute mini-, super- või hüpermarketite loomiseks Tartusse. Küll aga ütles Bats, et kui leitakse linnas häid asukohti, siis on Rimi valmis looma ka Tartusse pealinlastele juba tuttavaid ekspresspoode.

"Rimi Express on selline väiksemat sorti pood. Võib-olla inglis keeles on sellele hea väljend to go ehk astud kiirelt sisse ja võtad sealt midagi head lõunasööki või head suupistet. Samas on seal olemas ka igapäevane kraam nagu leib ja sai ja sellised põhilised toiduained," selgitas Bats.

Selveri äriarvestuse juhi Kristjan Anderssoni sõnul on kett Tartus praegu esindatud seitsme poega ning esmapilgul tundub, et positsiooni hoidmiseks sellest piisab. Põhirõhk on praegu pigem e-kaubandusvõrgu arendamisel.

Konkreetsemaks minemata ütles Andersson siiski, et vähemalt kahe füüsilise kaupluse avamiseks on ka Selveril Tartus silmapiiril mõni asukoht, kuhu paari aasta jooksul toidupood ehitada.

Kahe hüpermarketiga on Tartus esindatud ka Prisma. Kommunikatsjoonijuht Piret Lankots kinnitas, et Tartu-suurusele linnale kahest poest, mille kogupind on 6500 ruutmeetrit, piisab. Küll aga saavad tartlased Lankotsa sõnul aprilli alguses Prisma kujul esimese poe, mis hakkab lahti olema ööpävaringselt.

"4. aprillist on Tartu Sõbra Prisma ööpäevaringselt avatud ja loodame, et sellega saame kättesaadavust oma klientide hulgas tõsta," ütles Lankots.

Omaette küsimus on see, millal avanevad Tartus ka Saksa odavpoeketi Lidl uksed. Kett on huvi tundnud mitme krundi vastu ning Ahvena sõnul on Annelinnas Kalda teel Lidli plaanid juba väga konkreetsed.

"See planeering on meil nüüd avaliku väljapaneku läbinud ja teadaolevalt Lidl on teinud sinna juba arhitektuurikonkursi oma poe väljanägemise osas. Ehitustööde algust meile ei ole nad konkreetselt öelnud, aga see jääb ikka lähiaastatesse," rääkis Ahven.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR-i raadiouudisedHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: