Omniva suudab Raplamaal toimetada posti kohale vaid ülepäeviti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

Riigile kuuluv postiettevõte Omniva toimetab ajalehed ja kirjad Raplamaal adressaadini seadust rikkudes üle päeva, sest paljud postiljonid on tööõnnetuse või haiguse tõttu haiguslehel. On olnud juhuseid, kui korraga jõuab küladesse kolme-nelja päeva post. Omniva püüab uusi postikullereid leida ja välja koolitada, ent Raplamaa probleemile kiiret lahendust ei paista.

Lau küla mehed Rein ja Aare kinnitavad, et posti kojukandes on olnud suuri lünki juba aasta algusest saati. Kõned Omniva klienditelefonile pole lahendust toonud.

"Seal tütarlapsed võtavad kõne vastu ja vabandavad ilusti, ütlevad, et nad on probleemist teadlikud. Et on talvine gripihooaeg, et paljud postiljonid on haiged, ja et probleemiga tegeletakse," tõdeb Lau külavanem Aare Hindremäe.

Juba mõnda aega jõuavad ajalehed Lau külla üle päeva.

"Nädalaleht võib-olla jääks käima, aga päevalehtesid, neid ei ole enam mõtet tellida," leiab Lau küla elanik Rein Ert. Talle pole Omniva mingeid selgitusi jaganud.

Lonkav kojukanne puudutab valusalt ka maakonnalehte Raplamaa Sõnumid, kuna mitu peret on lehetellimuse üles öelnud.

"Isegi neljapäeval ei saa, reedeks alles vahel tulevad, laupäeval. Kui kolmapäeval leht ilmub, siis ma saan aru selle inimese murest," mõistab ajalehe Raplamaa Sõnumid reklaamitoimetuse juht Ulvi Salumäe tellimustest loobujaid.

Raplamaal tegutseb 18 Omniva postikullerit, kellest kaheksa ehk peaaegu pooled on tööõnnetuse või haiguste tõttu eemal.

"Paraku see tähendab seda, et üle päeva võivad mõned kanded jääda kandmata. Selline on see olukord," ütleb Omniva Rapla jaotuskeskuse juht Laima Parik. "Me oleme tööd ümber korraldanud sisemiselt, et kanded ei jääks välja viimata, me oleme kanderinge lühendanud. Küll aga sellest ei ole veel piisanud."

Millal olukord Raplamaal paraneda võiks, ei julge Parik pakkudagi.

Raplamaa Sõnumite peatoimetaja Tõnis Tõnisson leiab, et Omniva probleemides on süüdi nii liigne tsentraliseerimine kui ka töökohtade vähendamine, mille tulemusel on kanderingid liiga suureks paisunud.

"Poliitikud peaksid Eesti Posti probleemid väga tõsiselt uuesti üle vaatama. Ja ka selle, kas on õigus Eesti Postilt võtta dividende sel ajal, kui tegelikult Eesti Post ei ole võimeline oma ülesandeid täitma," leiab Tõnisson.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: