Põlva ajaleht Koit lõpetab ilmumise

Koidu veebiväljaanne.
Koidu veebiväljaanne. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Põlvamaal ilmuv ajaleht Koit lõpetab majandusraskuste tõttu alates juulist ilmumise.

"Kahjutundega teatan, et 8. märtsist 1951 ilmuma hakanud Põlvamaa ajalehe Koit viimane lehenumber jõuab lugejateni 28. juunil," teatas ajalehe peatoimetaja Kauno Kõima sotsiaalmeedia vahendusel.

"Maapiirkondades kahaneva rahvastiku ning tänapäeva muutuvate lugemisharjumuste tingimustes, kus üha enam infot tarbitakse elektroonsetest kanalitest, on paberajalehtede tiraažide kahanemine üsna loomulik. Mida väiksemaks kuivavad tiraažid, seda suurem on kulu ja tulu suhe, mida eriti mõjutavad trükkimise ja kojukande oluline kallinemine - seda keerulisem on paberlehte välja anda. Ja kui lehe tellijaid on juba vähem kui tuhat, üksikmüük märkimisväärselt veelgi väiksem, pole võimalik jätkata lehe väljaandmist," tõdes Kõima oma postituses.

Praegu ilmub Koit kaks korda nädalas - teisipäeval ja reedel.

Peatoimetaja kinnitusel maksab Koit tellijatele, kellel on leht tellitud kauemaks kui juuni lõpuni, tellimuse eest makstud raha tagasi.

"Südamlik tänu kõigile Koidu lugejatele, kaastöötajatele ning koostööpartneritele," kirjutas Kõima.

68 aastat ajalugu

Põhilehe kõrval on Koit välja andnud ka lisa- ja erilehti ning erilehekülgi Nädal Mitte Ainult Teleris, Tele Raadio Kava, Setomaa, Agu, Uma Leht, Tarbijaleht, Keskkond, Kodukant, Metsaleht, Messileht, Kompass, Militarist.

8. märtsil 1951 ilmus Põlva ajalehe Koit eelkäija - ajalehe Bolševistlik Lipp esimene number. Bolševistliku Lipu nime kandis Põlva leht pea kaks aastat - 1. jaanuarist 1953 nimetati leht ümber ja nimeks sai Koit. See nimi on püsinud tänapäevani.

Koidu peatoimetajad 1951. aastast on olnud Selma Nikiforova (aastatel 1951-1959), Valve Talumees (1959-1971), Enn Esko (1971-1987), Peeter Aas (1987-1992), Aivar Roop (1992-1994 ja 1995-1998), Mati Määrits (1995), Sven Harjo (1998-2000).

Aastast 2000 kuni praeguseni on lehe peatoimetaja Kauno Kõima. Lisaks temale on lehe impressumis märgitud toimetuse töötajatena veel 11 nime. Koit ei ole Eesti Ajalehtede Liidu liige, mistõttu ei ole viimase lehel avalik ka väljaande tiraaž.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: