Renoveeritud Kalev Spa avab lõpuks uksed

{{1554208020000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Kalev Spas aasta ja kümme kuud kestnud renoveerimistööd on lõpule viidud ning uksed avatakse külastajatele teisipäeval kell 16.

"Oleme kogu meeskonnaga teinud ära suure töö, et saaksime kõigile meie külalistele pakkuda nüüd palju paremat ja mugavamat keskkonda nii treenimiseks kui ka lõõgastumiseks, seega ootame inimesi terve kompleksiga tutvuma," ütles Kalev Spa veekeskuse juht Tõnu Tanvell.

Kalev Spas asub 50-meetrine bassein, selle sügavaim koht on 4,5 meetrit ja hüppetornid on 5, 7,5 ja 10 meetri kõrgusel. "Eesti veekeskusi silmas pidades on meil kõige enam vett igapäevaselt kasutuses, ligi 3000 kuupmeetrit. Mõistagi võimaldab see külalistel korralikult sportida aga ka lõõgastuda," ütles Tanvell.

Üheks suuremaks uuenduseks on suure basseini kohale ehitatud spordiklubi koos aeroobikastuudiotega. Sealt avaneb muu hulgas vaade ka vanalinnale. Lastele on neli liutoru, lisandus uhiuus 66,6-meetrine tuubitoru, atraktsioonidega väikelaste bassein ning 4-7-aastastele mõeldud ujumis- ja treeningbassein.
Saunasõprade kasutada on veekeskuses uus auru- ja aroomisaun (45-50°C), sanaarium (50°C) ning klassikalised leilisaunad (80°C ja 90°C).

Privaatsuse otsijaile on loodud eraldi tsoonina Sauna-Oaas koos puhke- ja saunaala ning mullivannidega. "Lõõgastumiseks mõeldud Sauna-Oaasi elamust ootame kogema täiskasvanuid," ütles Tanvell.

Hotell sai juurde 22 Superior-klassi tuba.

Heaoluteenused laienesid läbi kahe hotellikorruse uutesse ruumidesse ning seal pakutakse suurt valikut spaa- ja iluhoolitsusi ning taastusraviteenuseid.

Laiendus- ja uuendusprojekti autori, arhitektibüroo Allianss Arhitektid arhitekti Inga Raukase hinnangul on Kalev Spa hoone Tallinnas sümbolväärtusega ehitis. "Jälgisime hoone uuendamisel seniseid ruumilisi aspekte ning säilitasime vaated linnale ja loodusesse, tagades läbipaistvuse ja kerguse, lähtudes linnalikust keskkonnast ja looduslikest materjalidest," ütleb Raukas.

Kalev Spa veekeskuse eelkäijaks on 60-ndatel ehitatud Kalevi Ujula. Omas ajas silmapaistva 50-meetrise basseiniga ujulakompleksi projekteeris toonane tipparhitekt Uno Tölpus 1950-ndatel aastatel. Ujula valmis 1965. aastal ja siin toimus mitmeid rahvusvahelisi ujumisvõistlusi. Paljudel eestimaalastel on Kalev Spaga omad mälestused.

Kalev Spa pidi peale renoveerimist uksed avama juba mullu mais, kuid toona lükkus avamistähtaeg edasi seetõttu, et tööde käigus ilmnes hoone osade ehituskonstruktsioonide oodatust halvem seisukord. Oli vaja teha uusi ekspertiise ja põhiprojekti muudatusi ning avalmine nihkus edasi.

Veekeskus on kõigile külalistele avatud tööpäeviti kell 6.45-22.30 ning nädalavahetuseti oodatakse külastajaid 8-22.30.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: