Osa Rannamõisa teest ehitatakse neljarajaliseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ummik Rannamõisa teel
Ummik Rannamõisa teel Autor/allikas: Mihkel Maripuu/Eesti Meedia/SCANPIX

Maanteeamet kavatseb tänavu ehitada neljarajaliseks Tallinna-Rannamõisa-Kloogaranna tee kilomeetritel 2,6–4,1 ehk Tiskre ojast kuni Vahepere ringini, mis asub vahetult enne Tabasalu mäge.

Maanteeameti Põhja regiooni ehitusvaldkonna juhi Janar Tüki sõnul kuulutatakse ehitushange välja lähinädalate jooksul ja ehitustegevusega alustatakse ilmselt juunis või juulis.

"Igapäevasele liiklejale tähendab ehitus osalisi piiranguid, kuid eesmärk on ehitusperioodi ajal tagada sarnaselt tänasele olukorrale 1+1 sõidurajaga liiklus. Suuri ümbersõite ja takistusi püüame vältida," kinnitas ta ERR-ile.

Maanteeamet ehitab praeguse 1+1 teelõigu ümber 2+2 keskpiirdega teeks. Lisaks ehitatakse Vana-Rannamõisa tee juurde turboringristmik

Teelõik ehitatakse ümber alates Tiskre ojast kuni Vahepere ringristmikuni. See tähendab, et teelõik, mis algab Vana-Rannamõisa tee ristist ning lõppeb Tiskre oja juures, jääb endiselt kaherajaliseks.

"Maanteeameti teelõik algab Tiskre ojast ja lõppeb vahetult enne Vahepere olemasolevat ringristmikku," kinnitas Tükk.

Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik ütles ERR-ile, et Rannamõisa tee kaherajaliseks jääv lõik Lõuka tänavast linnapiirini on praeguse seisuga plaanis rekonstrueerida aastatel 2020–2021. "Tööde teostamise tegelik ajakava sõltub Tallinna linnavolikogu poolt lähiaastatel teede investeeringuteks eraldatavate vahendite mahust," märkis ta.

Vesialliku sõnul oli see taotluslik, et maanteeamet ehitab ühe osa Rannamõisa teest varem valmis, sest kogu teelõiku Haaberstist Tabasaluni poleks olnud võimalik korraga ehitustegevuseks sulgeda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: