Maksuameti infosüsteemides tuleb ulatuslik katkestus ({{commentsTotal}})

E-maksuamet.
E-maksuamet. Autor/allikas: ria.ee

Maksu- ja tolliameti (MTA) infosüsteemides tuleb mais viis päeva vältav plaaniline katkestus, mille ajal ei tööta e-maksuameti ja e-tolli ning MTA andmebaasidega seotud X-tee teenuste töö. Samuti ei saa sel ajal teha muid päringuid maksuameti infosüsteemidesse.

Katkestus kestab alates 3. mai pärastlõunast kuni eeldatavalt 8. maini, teatas amet. 

MTA teenuste osakonna juhataja Triin Raaper ütles, et katkestus on tingitud e-maksuameti/e-tolli tehnilistest ümberkorraldustest ja sellisel kujul vältimatu.

"Infosüsteemide kasutamise piirang tekitab paljudele meie klientidele nende päevade jooksul kindlasti teatavat ebamugavust, kuid selle tulemusel saame pakutavad e-teenused muuta uuenduslikuks, töökindlamaks ning automatiseeritumaks. Praeguses etapis loome paremaid lahendusi kasutajate, isikute, pääsuõiguste ja autentimise haldamiseks," lausus Raaper.

Ta soovitas, et kasutajad planeeriksid kõik maksuameti infosüsteemide ja andmebaasidega seotud toimingud enne või pärast katkestust.

"Kui MTA-ga seotud X-tee teenused on tõenäoliselt kasutatavad juba 6. maist ehk töönädala algusest, siis e-maksuameti/e-tolli taasavamiseni võib eeldatavalt minna kuni 8. maini," lisas Raaper.

Tollitoiminguid ja muid vältimatuid teenuseid saab asendusena teha paberkandjatel.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: