Maksu- ja tolliameti infosüsteemides tuleb mitmepäevane katkestus

Maksu- ja tolliameti koduleht.
Maksu- ja tolliameti koduleht. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Maksu- ja tolliameti (MTA) infosüsteemides tuleb viis päeva vältav plaaniline katkestus, mille ajal ei tööta e-maksuameti ja e-tolli ning MTA andmebaasidega seotud X-tee teenuste töö. Samuti ei saa sel ajal teha muid päringuid maksuameti infosüsteemidesse.

Katkestus kestab alates reede pärastlõunast kuni eeldatavalt 8. maini.

MTA teenuste osakonna juhataja Triin Raaper märkis, et üldine soovitus kasutajatele on planeerida kõik MTA infosüsteemide ja andmebaasidega seotud toimingud enne või pärast katkestust. Näiteks on 10. mail tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni (TSD) esitamise tähtaeg.

Kui pärast katkestust läheb TSD esitamisega kiireks ja enne seda teha ei jõua, siis tuleks tasuda maksud 10. kuupäevaks ja deklaratsioon esitada hiljem järgi.

Tähele tasub panna, et seoses katkestusega ei ole võimalik teha ka päringuid MTA infosüsteemidesse. "See tähendab, et inimesed ei saa teha näiteks võlapäringuid ja kontrollida käibemaksukohustuslasena registreerimise numbrit," ütles Raaper.

Katkestus on tingitud e-maksuameti/e-tolli tehnilistest ümberkorraldustest, et muuta MTA pakutavad e-teenused uuenduslikumaks, töökindlamaks ning automatiseeritumaks. Praeguses teenuse arendamise etapis luuakse paremaid lahendusi kasutajate, isikute, pääsuõiguste ja autentimise haldamiseks, teatas MTA.

Kui MTA-ga seotud X-tee teenused on tõenäoliselt kasutatavad juba 6. maist, siis e-maksuameti/e-tolli taasavamiseni võib eeldatavalt minna kuni 8. mai õhtuni.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: