Tarbijakaitseamet hoiatab Eestis müüdud ohtlike turvatoolide eest

Saksamaal on testimisel tunnistatud ohtlikuks turvatoolid, mis lapsi avarii korral piisavalt ei kaitse, ning teadaolevalt on selliseid toole müüdud eri nimede all ka Eestis, teatas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet.

Ohuteade puudutas turvatoole, millel on tüübikinnitusnumber E1 04301313 (kuni 18 kilo kaaluvatele lastele) või E1 04301371 (kuni 36 kilo kaaluvatele lastele) ning on toodetud aastail 2014-2018.

Selliseid turvatoole on müüdud erinevate kaubamärkide alt nagu ABC products INC, babyhit, Babyway, Baninni, bebesit, Bestbaby, CA, Capsula, Causalplay, Chelino, Cosatto, Globalluckybaby, Happy Baby, Heyner, Kiddo, Leader Kids, Lenox, Little Car, Lorelli, Lorelli (Saturn), mybaby, Osann, Parusok, Play, Playxtrem, Rant, Safeway, 4Baby ja Britton.

Eri kaubamärkide puhul võib erineda toolide kattematerjal ja värv. Seega tuleb tooli kontrollimiseks vaadata konstruktsioonil olevalt kleepsult tüübikinnitusnumbreid ja toomisaega. Niisugune kleeps on tavaliselt tooli tagumisel küljel või küljel kleebituna konstruktsioonile.

Kleepsul võib olla lisaks tüübikinnituse numbrile märgitud ka tootmise aeg, aga mõnel toolil on see hoopis korpusele sisse pressitud kelladesüsteemiga, kus näiteks üks kell viitab aastale ja teine kuule või kvartalile.  

Praeguseks on teada, et ohtlikke toole on müünud veebipoed nagu kaup24.ee (DLB Trading OÜ), 1A.EE (1A.EE OÜ), minikid.ee ja kauplus Minikid (Essa OÜ) ning veebipood pood.britton.ee ja Brittoni kauplused (Speli Baltic), kuid ameti teatel ei pruugi see nimekiri olla lõplik.

Ohtliku tooli ei tohi enam kasutada. Kui turvatool on ostetud vähem kui kaks aastat tagasi, on tarbijal õigus pöörduda müüja poole ja nõuda toote väljavahetamist või raha tagasisaamist.

Tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve amet jätkab täpsemate asjaolude uurimist.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: