Kalamaja suurima lasteaia hoonet ootab lammutamine

Tallinna Kellukese lasteaed.
Tallinna Kellukese lasteaed. Autor/allikas: Karin Koppel/ERR

Tallinn kavatseb Kalamaja suurima lasteaia Kellukese hoone lammutada ning selle asemele uue maja ehitada, remont ootab tulevikus ka teisi piirkonna lasteaedu. Ümberehituse ajaks paigutatakse lapsed eelisjärjekorras piirkonna teistesse lasteaedadesse.

Tallinna haridusameti haldusosakonna juhataja Anti Sirkel ütles ERR-ile, et Põhja-Tallinnas on nii Kellukese lasteaed Uus-Kalamaja tänaval kui Maasika lasteaed Vasara tänaval ehitatud eelmise sajandi keskpaiga tüüpprojekti alusel ning ei nende ruumilahendus ega tehnosüsteemid vasta tänapäeva nõuetele.

"Uute majade projekteerimine koos vajalike ettevalmistustega on kavas vahemikus 2019-2020. Ehitustöödega on plaanis alustada 2020. aasta kevad- suvel. Kummast lasteaiast alustatakse, sõltub ehitusloa saamisest," rääkis ta.

Kellukese lasteaed on 12 rühmaga Kalamaja suurim, väiksemad on aga kuue rühmaga Mudila ja nelja rühmaga Kalamaja lasteaed.

Niine tänaval asuva Mudila hoone kavatseb linn remontida, kuid seda pärast Kellukese ja Maasika lasteaia rekonstrueerimist. Milline on Kalamaja lasteaia hoone saatus, linn veel ei tea.

"Praegu saame öelda nii palju, et Kalamaja lasteaia osas otsitakse lahendusi," ütles haridusameti kommunikatsiooni peaspetsialist Leini Jürisaar.

Sirkli sõnul näeb haridusameti strateegia ette, et kõigis lasteaedades tehakse kuni rekonstrueerimiseni hädavajalikke töid, et neid käigus hoida. Ehitustööde ajaks paigutatakse lapsed eelisjärjekorras piirkonna teistesse lasteaedadesse, kuid milline on täpsem logistika, lepitakse kokku üks aasta enne ehitustööde algust.

Lisaks eelmainitud lasteaedadele on Põhja-Tallinnas 2021. aastal kavas alustada Sõle tänaval asuva Päikese, 2022. aastal Puhangu tänaval asuva Pääsupesa ja 2023. aastal Madala tänaval asuva Kajaka lasteaia projekteerimisega.

Tänavu Tallinna haridusameti tellimusel valminud põhjalikust uuringust selgus, et Põhja-Tallinna elanike arv kasvab lähiaastail drastiliselt ning piirkond vajab juurde kuni kolme lasteaeda. Kogu Tallinna vaates püsib nõudlus lasteaiakohtade järele kuni 2025. aastani, pärast seda hakkab aga kiiresti vähenema ja siis tuleb osale lasteaiahoonetele leida uus otstarve.

Küsimusele, kas mõnda piirkonda on kavas ka täiesti uusi lasteaedu ehitada või kuskil mõni lasteaed sulgeda, vastas Sirkel, et lasteaiakohti lisandub uute lasteaedade rajamisega, mille Tallinna linnaplaneerimise amet detailplaneeringute kaudu kavandatavates elukvartalites ette näeb.

Haridusameti strateegia näeb ette igal aastal igas Tallinna piirkonnas ühe-kahe lasteaia rekonstrueerimist, sest eesmärk on kõik need teha korda aastaks 2030. Paika on pandud lasteaedade projekteerimisajad, mille järel saab alustada ehitustöid.

Kesklinnas alustatakse veel tänavu Päikesejänku ja Päevalille lasteaia detailplaneeringuga, aastatel 2019-2020 hakatakse projekteerima Liivamäe ja Magdaleena lasteaeda, 2020. aastal Jaan Poska lasteaeda ja 2023. aastal Suitsupääsupesa lasteaeda.

Haabersti linnaosas alustatakse 2019.-2020. aastal Järveotsa lasteia projekteerimist, aastal 2020 Rukkilille, 2022 Meelespea ja 2023 Karikakra lasteaia projekteerimist.

Kristiines projekteeritakse 2019-2020 Vindi lasteaeda, 2020 Kristiine lasteaeda, 2020-2021 Lepatriinu lasteaeda ning 2023 Linnupesa lasteaeda.

Lasnamäel ootab projekteerimine sel aastal Asunduse lasteaeda, sel ja järgmisel aastal Loitsu lasteaeda ja Laagna Rukkilille lasteaeda ning 2020-2021 Liikuri lasteaeda.

Mustamäel alustatakse 2019-2020 Rõõmupesa lasteaia projekteerimist, 2020 võetakse ette lasteaed Kikas ning 2021 Pallipõnni ja Sõbrakese lasteaed.
 
Nõmmel algab tänavu rabarübliku lasteaia projekteerimine ning alustatakse ka Raku ja Nõmmekannikese lasteaia detailplaneeringut. Männiku lasteaia kavandatav projekteerimisaeg on tuleval aastal, Männimudila lasteaial aga aastatel 2022-2023.

Pirital plaanitakse Merivälja lasteaia projekteerimiseks järgmist aastat ja Pirita lasteaia puhul 2021.-2022. aastat.

Kui palju kõikide nende lasteaedade rekonstrueerimine maksma läheb, ei oska haridusamet täpselt öelda, sest ehitusmaksumust on viie või kümne aasta lõikes keeruline prognoosida.

Selle aasta eelarves on Tallinna lasteaedade remondiks ette nähtud 10 miljonit eurot.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: