Tallinn kaalub endise Sõle põhikooli hoonesse gümnaasiumi rajamist

Sõle põhikooli endine hoone.
Sõle põhikooli endine hoone. Autor/allikas: Google Maps

Tallinn kaalub Põhja-Tallinna koolikohtade nappuse leevendamiseks linnaossa uue gümnaasiumi rajamist, mille ühe võimaliku asukohana nimetas linnapea Mihhail Kõlvart Sõle 40 asuvat endist Sõle põhikooli hoonet.

Kõlvart ütles ERR-ile, et Põhja-Tallinna elanike arv on kasvamas ja vajadus uute koolikohtade järele on selge.

"Võimaliku uue koolihoonena kaalub linn Sõle spordikompleksi lähedal paiknevat hoonet, mis asub Sõle 40 ja on endine Sõle põhikooli hoone. Praegu tegutseb seal mitmeid mittetulundusühinguid. Kuid oluline on silmas pidada, et see on siiski hetkel vaid üks võimalus, kindlas kõneviisis sinna kooli rajamisest rääkida veel ei saa," tõdes ta.

Haridusministeerium, mis kavatseb rajada Tallinnasse kolm riigigümnaasiumi, on neist ühe kavandatava asukohana nimetanud Põhja-Tallinna ja kesklinna piiri.

Selle kohta märkis Kõlvart, et seal piirkonnas paiknev riigigümnaasium on tõesti üks võimalustest, kuid kuhu täpselt see tuleb, on veel vara rääkida.

Lisaks loodab linn tema sõnul laiendada huvihariduse võimalusi kunagise Ranniku gümnaasiumi asukohas Kari 13, kuhu ehitatakse Kopli noortemaja ja sinna kolib ka Põhja-Tallinna linnaosa valitsus.

Varem on Kõlvart öelnud, et linn näeb vajadust ehitada Põhja-Tallinnasse nii uus kool kui ka lasteaed.

Tallinna haridusameti tellimusel tänavu veebruaris valminud haridusuuringu kohaselt on koolid ületäitunud ja enim võib probleeme koolikohtade kättesaadavusega tekkida Põhja-Tallinnas ja kesklinnas. Ühe-kahe uue kooli loomist neisse piirkondadesse peetakse uuringus kestlikuks lahenduseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: