Norstati uuring: Reformierakond on ülekaalukalt populaarseim

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Uuringufirma Norstat Eesti AS-i tehtud ja MTÜ Ühiskonnauuringute instituudi tellitud uuringust selgus, et koalitsioonikõneluste lõpuks on küsitlustulemuste põhjal Reformierakonna edu teisel kohal asuva Keskerakonna ees 12,6 protsenti.

Kuigi Reformierakond kaotas valimiste võidu järel võimaluse koalitsiooni moodustamiseks, on nad koalitsioonikõneluste perioodil populaarsust iganädalaselt kasvatanud.

Uuringu järgi annaks praegu oma hääle Reformierakonnale 33,4 protsenti valijatest. Keskerakond on teisel kohal ning neid toetaks 20,8 protsenti hääleõiguslikest kodanikest. Kolmandal kohal on EKRE, keda toetaks 16,5 protsenti. Neljandal kohal oleva Isamaa poolt annaks oma hääle 10 protsenti ning viiendal kohal oleva SDE poolt 9,1 protsenti valijatest.

Üle valimiskünnise on ka kuuendal kohal oleva Eesti 200 toetus, kelle poolt annaks oma hääle kuus protsenti.

Need tulemused võtavad kokku 11. märtsist 8. aprillini läbi viidud neli küsitlust, kui küsitleti kokku 4023 18-aastast ja vanemat Eesti Vabariigi kodanikku.

Küsitlusperiood algas ajal, kui oli selge, et Keskerakond, EKRE ja Isamaa alustavad koalitsioonikõnelusi, ning lõppes, kui kolme erakonna koalitsioonilepe sai allkirjad, teatas MTÜ Ühiskonnauuringute instituut.

Kuna Keskerakonna, EKRE ja Isamaa vaheline koalitsioonileping avalikustati alles küsitlusperioodi viimastel päevadel, siis selle leppe mõju erakondade populaarsusele on võimalik näha järgnevate nädalate jooksul, märgiti pressiteates.

Uuringufirma Norstat tegi küsitlused 11.03-15.03, 18.03-24.03, 25.03-29.03, 1.04-8.04.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: