Kohus otsustab Avo Viioli pankroti väljakuulutamise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Avo Viiol 2003. aastal kohtus Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Viru maakohus vaagis kolmapäeval kultuurkapitali avaldust selle tegevdirektorina aastastel 1999-2002 üle 8,5 miljoni krooni ehk üle 545 000 euro omastanud ja väidetavalt kasiinodes maha mänginud Avo Viioli pankroti välja kuulutamiseks.

Viiol on 2012. aastast Eest Kultuurkapitalile võlgu 545 791,29 eurot.

Kultuurkapitali esindaja vandeadvokaat Terje Eipre ütles BNS-ile, et märtsis esitas kultuurkapital maakohtule avalduse Viioli pankroti välja kuulutamiseks.

"Avo Viiol riisus aastatel 1999-2002 tegevdirektorina ametiseisundit kuritarvitades omastamise teel talle usaldatud ja tema korralduses olevat kultuurkapitali vara kokku 8 521 910 krooni ulatuses. Väidetavalt mängis ta selle raha maha kasiinos," ütles Eipre.

Viioli vastu oli algatatud 2012. aastal täitemenetlus, mille aluseks oli kriminaalasjas tehtud kohtuotsus.

Tänaseks on kohtutäituril õnnestunud kultuurkapitali 545 791,29 eurot suurust nõuet rahuldada vaid 5326 euro võrra.

Viioli ainsaks väärtust omava varaks on teadaolevalt osalused äriühingutes OÜ Viru Äriteenindus ehk kokku 2556,47 eurot ja Julius Consult OÜ.

OÜ Viru Äriteenindus viimane äriregistrile esitatud majandusaasta aruanne pärineb 2016. aastast, mis on esitatud registrile alles seisuga 9. oktoober 2018. Julius Consult OÜ viimane majandusaasta aruanne esitati seisuga 5. november 2018 ning see kajastab samuti vaid 2016. aasta majandusaasta näitajaid.

Eipre sõnul pole võlausaldajal ega ka täituril äriühingute turuväärtusele võimalik 2016. aasta majandusnäitajate põhjal hinnangut anda ning täitemenetluse jooksul pole täituril õnnestunud võlgnikule kuuluvaid osasid tänaseni realiseerida.

"Arvestades kõiki eelpoolt mainitud asjaolusid võib asuda seisukohale, et võlgnik on maksejõuetu ning võlgniku maksejõuetus ei ole ajutise iseloomuga. Kohus teeb lähiajal lahendi ajutise halduri määramise kohta," ütles Eipre.

2003. aasta jaanuaris mõistis kohus Viioli suurriisumise ja ametiseisundi kuritarvitamisega ametialase võltsimise eest kaheks aastaks ja kaheksaks kuuks vangi ning mõistis temalt välja ka üle 8,5 miljoni krooni.

Viiol vabanes vanglast 2004. aasta veebruaris enne tähtaega.

Kaitsepolitsei asus riisumist uurima kultuurkapitali avalduse alusel, mis viis 2002. aasta 14. augustil Viioli vahistamiseni. Puhkenud skandaali tõttu astus tagasi toonane kultuuriminister Signe Kivi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: