Jõhvis valitakse täna vallavanemat

Täna valib Jõhvi vallavolikogu vallavanema, kellest saab 12 000 elanikuga vallale juba seitsmes vallavanem vähem kui viie aasta jooksul. 21 kohalises Jõhvi volikogus 12 kohta omava koalitsiooni ettepanek on valida valla juhiks praegune abivallavanem Max Kaur.

Keskerakondlane, endine Mustvee linnapea ja praegune sealse vallavolikogu liige Max Kaur on olnud Jõhvis abivallavanem sellest ajast, kui tema erakonnakaaslane Martin Repinski eelmisel suvel vallavanemaks valiti. Keskerakond kaalus Repinski sõnul juba tollal Kauri vallavanema kohale. Lõpuks otsustati anda talle aega kohaliku eluga tutvumiseks ja Jõhvit pandi juhtima vallakodanik Repinski.

Martin Repinski nentis, et vallavanemate tihe vahetumine valla arengule kindlasti kasuks ei tule. Eelmisel nädalal Riigikogusse siirdunud Repinski kinnitas, et Max Kauri tulek segadust ei tekita, sest ta jätkab praeguse võimu alustatut.

Opositsioon esitab Jõhvi vallavanema kandidaadiks reformierakondlase Aivar Surva. Tema arvates oleks targem praegustel vallajuhtidel vabatahtlikult võimust loobuda, sest nad on tekitanud palju segadust, mille tipuks oli mittesobivatest alluvatest meediakära saatel lahti saamine.

Max Kaur on soovinud oodata intervjuude andmisega seni, kuni volinikud ta Jõhvi vallavanemaks kinnitavad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: