Jõhvi vallavanemaks valiti Max Kaur

{{1554989340000 | amCalendar}}

Jõhvi vallavolikogu valis neljapäeval vallavanemaks keskerakondlase Max Kauri, kes eelmisest suvest oli Jõhvi abivallavanem.

21 volinikust hääletas 19, neist andis Max Kauri poolt hääle 13. Opositsiooni esitatud vastaskandidaat reformierakondlane Aivar Surva sai viis häält. Üks sedel oli rikutud.

Vallavalitsus kinnitati kolmeliikmelisena, sinna kuuluvad vallavanem ja kaks abivallavanemat.

Vallavanema palgaks määrati 3600 eurot. Abivallavanemate palgaks kinnitati 3000 eurot.

Kuna koalitsiooni ülekaal on kindel, siis tõenäoliselt saab Max Kaur olla vallavanem järgmiste valimisteni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ei taha öelda Max Kauri puhul ühtegi halba sõna. Tal on olemas omavalitsuse juhtimise kogemus, ta on intelligentne, ta on haritud inimene. Ta on Jõhvi jaoks palju parem variant kui oli Martin Repinski," rääkis Jõhvi opositsiooni liider Niina Neglason.

Endisel Mustvee linnapeal Max Kauril on jätkuvalt Mustveega side, sest ta on sealse volikogu liige.

"Ka viimatistel riigikogu valimistel kandideerisin ma Mustvees ja vaatamata sellele, et ma hommikust õhtuni olin Jõhvis, ma sain suure toetuse. Aga kui töö hakkab mind segama, siis ma peaksin sealse mandaadi peatama," ütles Kaur.

Jõhvi jäi vallavanemata eelmisel nädalal, kui üheksa kuud vallavanem olnud Martin Repinski läks tööle riigikokku. Repinskist jäi maha palju lahtisi otsi, mille kohta on ta meediale öelnud, et seda peab lahendama uus vallavanem.

"Martini viimased asjad, krediitkaardi kasutamine, kütusekaardi kasutamine - arusaamatu, kuidas vallavanem on suuteline nii palju läbi sõitma, tema käest me praegu seda küsida ei saa. Eks valitsuse käest saab ju küsida. Saame näha, mis nad vastavad," kommenteeris Aivar Surva.

"Me rahulikult läheme edasi. Valimisteni jäänud kahe ja poole aasta jooksul on meil palju teha. Jõhvi on tugev omavalitsus. Mu arust on meil väga tugev valitsus. Meil on väga tugev volikogu. Meil on väga tugevad spetsialistid. Ja me lahendame kõik need eesmärgid, mis on ees," rääkis Kaur.

Jõhvis üheksa kuuga tehtud hea töö eest otsustas volikogu tänada Martin Repinskit nelja kuu palgaga ehk rohkem kui 14 000 euroga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: