Galerii: Kaljulaidi kõned ilmusid võimalikult keskkonnasõbralikus versioonis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

President Kersti Kaljulaid esitles neljapäeva hommikul Kadriorus oma äsjavalminud raamatut "Hoiame Eestit!", mis on kogumik riigipea ametiaja esimesel poolel peetud kõnedest. Raamatu välja andmisel püüti olla võimalikult keskkonnasõbralik ning poest seda osta ei saa.

Äsja sai täis täpselt pool Kaljulaidi ametiajast presidendina. Kahe ja poole aasta sisse mahub sadu kõnesid nii eesti, inglise, prantsuse kui ka vene keeles. Raamatusse on valitud 30 kõnet ja neile lisaks presidendikandidaat Kersti Kaljulaidi kiri Eesti inimestele.

Raamatu tiraaž on 900 eksemplari ning need lähevad raamatukogudesse üle Eesti ning presidendi kingitusteks. Poest seda osta ei saa. Presidendi koduleheküljelt saab lugeda raamatu digiversiooni ning laadida seda alla e-raamatuna. Raamat ilmub lähiajal ka ingliskeelsena.

Raamatu paberversioon trükiti võimalikult keskkonnasõbralikult, kasutades FSC standardile vastavalt toodetud paberit, mis on korduskasutusega kiust ning elementaarkloorivaba. Raamatu formaat sai valitud selliselt, et raisku läheks võimalikult vähe paberit ning see trükiti Tallinna Raamatutrükikojas, millel on samuti FSC sertifikaat. Selleks, et raamat oleks keskkonnasõbralikum, loobuti kõvadest kaantest, kaante lamineerimisest ning toodeti õmmeldud seljaga, kuhu ei kulunud peaaegu üldse liimi.

Lisaks esitles president uut paraadfotot.

President Kersti Kaljulaid esitles kõnedekogu ja uut paraadfotot Autor: Priit Mürk/ERR

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: