Kaljulaid ei lähe Kõigi Eesti korraldatavale kontserdile

President Kersti Kaljulaid ütles, et ei lähe kodanikualgatuse Kõigi Eesti pühapäeval Tallinna lauluväljakul korraldatavale kontserdile.

"Ei, ma ei kavatse sellele sündmusele minna, just nimelt selle pärast, et mitte sattuda väga sügavale selle arutelu erinevatesse kaevikutesse piltlikus mõttes," ütles Kaljulaid ERR-ile antud intervjuus, kui Vikerraadio ajakirjanik Mirko Ojakivi küsis presidendi seisukohta selle ürituse suhtes.

Kõigi Eesti ühendab aktiviste, kes peavad Keskerakonna ja Isamaa loodavat valitsuskoalitsiooni Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ohuks Eesti senisele arengukursile ning demokraatlikele väärtustele ja õigusriigile.

"Ma jään oma rolli siin mõlema osapoole kõnetajana - nii nende inimeste eestkõnelejana, kes tunnevad, et see 30 aastat edu ei ole nendeni jõudnud kui ka nendeni, kes kardavad, et muudatused riigi juhtimises võiksid viia nende vabaduste vähenemiseni või nende äriedu kuidagi pidurdada, sellepärast, et neil tekib raskusi siia mujalt kolleegide meelitamisega, sest lihtsalt Tallinna suhtluskliima võib-olla ei vasta nende ootustele," rääkis president.

"Väga paljud inimese tahaksid, et Tallinn oleks rahvusvahelisem kui ta on, väga paljud inimesed pelgavad rahvusvahelist Tallinnat. Ma arvan, et rahulik rääkimine, arutelu ja ka demonstratsioonid, manifestatsioonid ja kontserdid on igati teretulnud selleks, et me üksteist julgustaksime tuleviku suhtes," lisas Kaljulaid.

President möönis siiski usutluses, et mõnede poliitikute väljaütlemised võivad anda alust muretsemiseks.

"Tegelikult - mida me ju natuke põhjusega pelgame - on radikaalsed väljaütlemised, mis on vastuolus nii meie põhiseadusega kui ka Eesti senise, 30-aastase valitud kursiga olla osa multilateraalsest maailmast, kuuluda rahvusvahelistesse organisatsioonidesse mõistliku, konstruktiivse partneri ja kaasarääkijana. Mitte sellise kraakleja ja nõudjana. Ja ma ei ütle, et nüüd niimoodi peaks minema, aga mööngem, et senised väljaütlemised ju annavad alust muretseda," ütles Kaljulaid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: