Öösel Tallinna taevas müristavad helikopterid kuuluvad brittidele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Wildcat Ämari baasis.
Wildcat Ämari baasis. Autor/allikas: Kaitsevägi

Tallinna elanike und on viimastel öödel häirinud vali müra taevast. Kaitseväe peastaabist kinnitati ERR-ile, et tegu hiljuti Eestisse saabunud Ühendkuningriigi maaväe helikopteritega Wildcat, mis teevad pealinna kohal tutvumislende.

"Nii nagu eelmisel aastalgi tugevdavad ka seekord Eestisse saabunud helikopterid Wildcat liitlaste kohalolu Eestis ja alates saabumisest on helikopterite meeskonnad teinud äärmiselt vajalikke tutvumislende erinevates kohtades meie õhuruumis, sealhulgas Tallinna kohal, et meeskonnad saaksid tutvuda nii õhuruumi kui ka maastikuga, mis võimaldab neil teha koostööd meie kaitseväelaste ja teiste liitlasüksustega," ütles peastaabi pressijaoskonna ülem Arvo Jõesalu.

Kuna pilootide väljaõppe jaoks on oluline ka lendamine pimedal ajal, siis tuleb ka seda aeg-ajalt teha, selgitas Jõesalu. Kuivõrd praegu on meil kevad, siis jääb pime aeg hilistele tundidele.

Jõesalu kinnitusel teevad Ühendkuningriigi üksused omalt poolt kõik, et võimalikult vähe segada linnaelanike igapäevatoimetusi. Lennud on kooskõlastatud vastavate Eesti ametkondadega. Tallinna õhuruumis tehakse lennud koostöös lennukliiklusteenindusega.

Jõesalu sõnul jäävad Wildcat kopterid Eestisse mai lõpuni.

Kopterite peamiseks ülesandeks Eestis on toetada Tapal teenivat liitlaste lahingugruppi. Lisaks tehakse tihedat koostööd Eesti kaitseväelastega ning osaletakse õppusel Kevadtorm. Plaani kohaselt ühinevad eile saabunud kopteriüksusega aprilli teises pooles ka viis ründekopterit Apache.

Kopterid kuuluvad Ühendkuningriigi maaväe lennukorpuse 661. eskadrilli, mille kodubaasiks on Somersetis paiknev Yeoviltoni kuninglik mereväe õhubaas. Eestis paiknevad kopterid Ämari lennubaasis.

Mitmeotstarbeline kopter AW159 Wildcat on toodetud Augusta Westlandi poolt (nüüdseks kuulub firmale Leonardo) ning on eelkõige mõeldud ründe- ja luurelendude jaoks.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: