Eestisse saabusid Ühendkuningriigi maaväe ründekopterid Apache

AH-64 Apache helikopterid.
AH-64 Apache helikopterid. Autor/allikas: Paul Hanna/Reuters/Scanpix

Ämari lennubaasis maandusid laupäeval Ühendkuningriigi maaväe viis helikopterit AH-64 Apache, et tugevdada liitlaste kohalolu ja teha järgneva kolme kuu jooksul koostööd kaitseväe ja liitlasüksustega.

Eestisse saabunud üksus on osa Ühendkuningriigi maaväe õhukorpuse 663. eskadrillist, mille kodubaasiks on Wattisham, teatas kaitseväe peastaap. Apache kopterite piloodid hakkavad koostööd tegema nii siin paiknevate Wildcat helikopteri meeskondadega kui ka Eesti ja liitlaste kaitseväelastega ning osalevad õppusel Kevadtorm.

"Teenistus Eestis annab meie eskadrillile suurepärase võimaluse end proovile panna ja testida kuidas me saame koostööd teha nii meie NATO liitlastega kui ka Wildcat helikopteritega," ütles 663. eskadrilli ülem major Dave Lambert ja lisas, et kogu üksus on end siinseks teenistuseks ja koostööks ette valmistanud.

Helikopterite peamine ülesanne Eestis paiknedes on toetada ja tugevdada Tapal teenivat liitlaste lahingugruppi, mida juhib Ühendkuningriik ja mille põhituumiku moodustavad hetkel kaitseväelased kuninga husaaride rügemendist. Lisaks tehakse tihedat koostööd Eesti kaitseväelastega ning osaletakse suurõppusel Kevadtorm. Nii eelmisel nädalavahetusel saabunud mitmeotstarbeline Wildcat kui ka ründekopter Apache tagavad Kevadtormil õhutuletoetuse maaväe üksustele.

Eestisse saabunud kopterite meeskonnad alustavad peagi pärast saabumist tutvumis- ja treeninglendudega Eesti õhuruumis, sealhulgas ka Tallinna piirkonnas ning aeg-ajalt pimedal ajal. Need lennud on pilootide jaoks äärmiselt vajalikud, et tutvuda Eesti õhuruumi ja maastikuga ning liitlaste piloodid teevad omalt poolt kõik, et inimeste igapäevaelu võimalikult vähe segada.

Varasemalt saabusid Eestisse neli mitmeotstarbelist helikopterit AW159 Wildcat, mis jätkavad teenistust Eestis mai lõpuni. Ühendkuningriik saatis kopterid esmakordselt lahingugruppi toetama eelmisel kevadel. Hetkel teenib lahingugrupis kokku üle 1000 kaitseväelase ning sellest enamuse moodustab Ühendkuningriigi kuninga husaaride rügement.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: