Uue valitsuse liikmed annavad riigikogu ees ametivande

Uue valitsuse ministrid Kadriorus.
Uue valitsuse ministrid Kadriorus. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa valitsuse liikmed annavad esmaspäeval riigikogu ees ametivande.

Riigikogu istung algab kell 15. Uue valitsuse ministrid on keskerakondlased peaminister Jüri Ratas, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, regionaalminister Jaak Aab, sotsiaalminister Tanel Kiik, Isamaasse kuuluvad kaitseminister Jüri Luik, justiitsminister Raivo Aeg, välisminister Urmas Reinsalu, rahvastikuminister Riina Solman ja kultuuriminister Tõnis Lukas ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esindajad siseminister Mart Helme, rahandusminister Martin Helme, keskkonnaminister Rene Kokk, maaeluminister Mart Järvik ning väliskaubandus- ja IT-minister Marti Kuusik.

President Kersti Kaljulaid kinnitas uue valitsuse ministrid ametisse 24. aprillil. 

Jüri Ratas märkis enne valitsuse ametisse nimetamist peetud kõnes, et valitsuskoalitsioonile langeb suur vastutus Eesti rahva ees.

"Eesti Keskerakond, EKRE ja Isamaa on rõhutanud, et uus valitsus seisab tugeva, demokraatliku ja kaitstud Eesti ning kõigi inimeste eest. Soovime ehitada jõukamat, tervemat ja sidusamat riiki, kus meie ühiskonnale olulised väärtused ja vabadused oleksid hoitud; kus iga inimene, sõltumata tema soost, vanusest ja rahvusest tunneb end turvaliselt, vajalikuna ja hoituna. Tänan kõiki, kes meid nende eesmärkide täitmisel usaldavad," lausus Ratas muu hulgas.

Peaminister märkis, et kolmikliit jätkab kindlalt senisel välispoliitilisel kursil ja soovib kaasa rääkida maailmale olulistes küsimustes Euroopa Liidu, NATO ja ÜRO liikmena. "Samuti kandideerime ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks, et tuua julgeolekuküsimustesse enam väikeriikide vaatenurka," sõnas ta.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: