President Kaljulaid kohtus uute ministrikandidaatidega

{{1555917600000 | amCalendar}}

President Kersti Kaljulaid kohtus esmaspäeval Kadriorus uute ministrikandidaatidega. Teisipäeval kohtumised jätkuvad.

Esmaspäeval kohtus Kaljulaid rahvastikuministri kandidaadi Riina Solmani (Isamaa) ja EKRE poolt estiatud maaeluministri kandidaadi Mart Järviku, keskkonnaministri kandidaadi Rene Koka ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadi Marti Kuusikuga.

Teisipäeval kohtub president Kaljulaid välisministri kandidaadi Urmas Reinsaluga (Isamaa) ja siseministri kandidaadi Mart Helmega (EKRE).

Kaljulaid on varem avaldanud soovi kohtuda ministritega, kes on avalikkusele vähetuntud või esinenud tema hinnangul avalikkuses arusaamatust põhjustanud avaldustega.

Juhul kui Kaljulaid näitab loodavale valitsusele rohelist tuld, annavad tulevased ministrid ametivande riigikogu ees tõenäoliselt tuleval esmaspäeval.

Järvik: EKRE retoorika on juba muutunud

Järvik ütles pärast presidendiga kohtumist, et tema on oma väljaütlemiste eest juba nahutada saanud ja see teema lahendati. Järvik jagas omal ajal Facebookis postitust "Emmede aeg on läbi, issid on kodus", kus "emmedena" kujutati Kaja Kallast, Kersti Kaljulaidi ja Kristina Kallast ning "issidena" Mart Helmet, Jüri Ratast ja Helir-Valdor Seederit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mina arvan, et EKRE retoorika on juba muutunud tasapisi ja muutub veelgi. Et ei näe probleeme," lausus Järvik.

"President soovitas hoida viisakat tsiviliseeritud joont ja mul kahtlemata ei ole ka põhjust sellega mitte nõustuda. See on kahtlemata väga hea soovitus. Eelkõige suhtlus peaks olema konstruktiivne, inimlik, partnereid austav," kommenteeris kohtumist omakorda väliskaubanduse- ja IT-ministri kandidaat Marti Kuusik.

Kohtumised kestsid üle nelja tunni ja esimesena presidendi juures käinud rahvastikuministri kandidaat, Isamaasse kuuluv Riina Solman ütles, et tema fookus on lastega pered.

"Lastega pered on kindlasti üks minu prioriteete ja saab olema ka selle valitsuse puhul , aga kindlasti sellises võtmes, kuidas toetada, kuidas toetada peresid, kuidas toetada noori emasid, kuidas toetada noori isasid," rääkis ta.

Kümmekond aastat talupidamisega tegelenud Järvik ütles, et talle on südamelähedane, et maapiirkonna teedevõrk oleks tolmuvaba ning veelgi parem, kui teed oleks asfalteeritud. Küsimusele, kust selleks raha leitakse, vastas ta, et see eeldab eri ministeeriumide koostööd.

EKRE-sse kuuluv keskkonnaministri kandidaat Rene Kokk ütles, et rääkis presidendiga metsandusest, põlevkivist ja Rail Balticust. Raudtee osas lubab ta järgida koalitsioonilepet.

"Minu isiklik arvamus on ka varem olnud see, et ma ei ole selle projekti toetaja olnud sellisel kujul nagu ta meil praegu projekteeritud on ja käiku läheb. Loomulikult ma olen varem öelnud ka, et erakonnad, kes koalitsioonilepingu on kokku pannud, on kõik oma lõivu andnud ja ei saa mina ka vastu töötada sellele, kui asjad nii on, aga ma eelistaks teist trassi näiteks Tallinn-Pärnu suunal," selgitas Kokk.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaat Marti Kuusik ütles, Eestil on vaja teha ära üks suur digipööre majanduses. "See hõlmab tegelikult kõiki majandussektoreid, mitte ainult IT-d, vaid IT kasutamine ka traditsioonilisemates majandusharudes võimaldab Eesti edukust oluliselt kõrgematele pööretele suunata."

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Tiina Jaakson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: