Trump tahab asüülitaotlejatelt tasu taotluste läbivaatamise eest

USA-st asüüli soovivad migrandid.
USA-st asüüli soovivad migrandid. Autor/allikas: Eric Gay/AP Photo/Scanpix

USA president Donald Trump tegi ettepaneku hakata küsima varjupaigataotlejatelt tasu taotluste läbivaatamise eest. esitamise eest.

Trump allkirjastas esmaspäeval presidendi määruse, millega andis justiitsministrile ja sisejulgeoleku ministrile korralduse rakendada täiendavaid meetmeid asüülisüsteemi ümberkorraldamiseks, väites, et see on kriisis.

Trump annab ministritele 90 päeva aega esitada reeglid, mille kohaselt kõik taotlused vaadatakse läbi 180 päeva jooksul, välja arvatud erijuhtumid.

President tahab ka, et asüülitaotlejad maksaksid asüüli- ja töölubade taotluste läbivaatamise eest. Ta soovib jätta Ühendriikidesse ebaseaduslikult saabunud või saabuda püüdnud isikud ilma võimalusest saada tööluba.

Valge Maja ja sisejulgeolekuministeeriumi ametnikud ei vastanud esialgu küsimusele, kuidas nad saavad sundida taotlejaid maksma ning pole ka selge, kui palju vaesuse eest põgenevad inimesed suudavad seda tasu maksta.

Algatuse taustal on valitsuse katsed piirata Keska-Ameerikast Ühendriikidesse tulvavat rändevoolu. Trump tahab 2020. aasta presidendivalimisteks piiriprobleemid ületada, kuid riiki saabuvate keskameeriklaste hulk on käimas riigiametnikele üle jõu.

Kinnipidamiste arv lõunapiiril on viimastel kuudel hüppeliselt tõusnud. Piirivalvurid pidasid märtsis kas kinni või ei lubanud USA-sse tulla rohkem kui 100 000 inimesel. Näitaja on viimase 12 aasta suurim.

Paljud põgenikud ütlevad, et nad pagevad vägivalla ja vaesuse eest ning paljud neist taotlevad USA ja rahvusvahelise õiguse alusel rahvusvahelist kaitset.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: