Enim teeniv riigi ja omavalitsuse PR-töötaja on Ain Saarna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna linna avalike suhete direktor Ain Saarna. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsuse avalike suhete direktori Ain Saarna mullune kuusissetulek koos lisatasudega oli keskmiselt 4706 eurot. Teisel kohal oli selles valdkonnas presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe 4036-eurose keskmise kuupalgaga.

Rahandusministeeriumi avaldatud ametnike palgaandmed näitavad, et avalike suhete ja kommunikatsiooniga tegelevad inimesed saavad väga erinevat palka: kui pealinnas teenis Saarna põhipalga ja puhkusetasudena aastaga 49 301 eurot ning muutuvpalgana lisaks veel 7175 eurot, siis väikelinnades töötatakse sarnasel ametikohal ka alla 15 000 euro suuruse aastapalgaga.

Riigi ametiasutustes oli suurim palk Taavi Linnamäel, kes teenis aastaga 41 280,21 eurot põhipalga ja puhkusetasuna, 6630 eurot muutuvpalgana ning muude tasudena, milleks on näiteks lisatasu puuduva ametniku ülesannete täitmise eest, ületunnitöö ja riigipühal töötamise eest makstud tasu, 520 eurot.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo valitsuskommunikatsiooni direktori Urmas Seaveri keskmine kuusissetulek oli 3450 eurot, riigikogu kantselei avalike suhete osakonna juhataja Anu Andra-Entsik aga 3297 eurot.

Kõrgeima palgaga kommunikatsioonitööd tegevate ametnike seas olid veel maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Karolin Lillemäe, kes sai kuus keskmiselt 3126 eurot, keskkonnaministeerium avalike suhete osakonna juhataja Tiina Reinart keskmiselt 2794-eurose kuusissetulekuga ning riigikohtu kommunikatsiooniosakonna juhataja Merje Talvik, kelle kontole laekus kuus keskmiselt 2672 eurot.

Kohalike omavalitsuste palgatabelites ei küündinud ükski teine avalike suhete töötaja Ain Saarna palgataseme lähedale. Kuusissetulekult järgmine oli Maardu linnavalitsuse avalike suhete osakonna juhataja Jelena Katsuba, kelle palk ja muutuvpalk tõid talle kuus keskmiselt 2351 eurot. 2000-eurost põhipalka teenis Viru-Nigula vallavalitsuse avalike suhete peaspetsialist Meeli Eelmaa ning 1696 eurot sai kuus keskmiselt Viljandi linnavalitsuse avalike suhete ja turismiameti juhataja Krista Kull.

Võru linnavalitsuse, Vinni vallavalitsuse ja Türi vallavalitsuse avalike suhete juhtide või spetsialistide kuupalk jäi 1379 ja 1560 euro vahele.

Samas tuleb silmas pidada, et mitmete ministeeriumide ja teiste asutuste avalike suhete töötajad ei ole ametnikud ning nende palgad avalikustatud andmetes ei kajastu.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: