Fotod: Kanada soomukid toetasid Kevadtormi õpperünnakuid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kanada Kuningliku 22. brigaadi mehhaniseeritud jalaväekompanii toetas õppusel Kevadtorm 2. jalaväebrigaadi alluvuses tegutsenud Balti pataljoni õpperünnakuid Viivkonna ja Voka küladele, mida 1. jalaväebrigaadi üksustel tuli omakorda kaitsta.

Õppus Kevadtorm 2019 on kulmineerumas suurte õppelahingutega Ida-Virumaa linnades ja külades. Olulisemad manöövrid on siiani ellu viinud 2. jalaväebrigaadi alla kuuluv Balti pataljon, mida on toetanud 22. pataljonile allutatud Kanada mehhaniseeritud jalaväeüksus soomustransportööridel LAV-6.

Kanada Kuningliku 22. brigaadi soomustatud jalaväeüksus on õppusele tulnud Lätist, kus kompanii NATO rahvusvahelise lahingugrupi osana resideerub. Sel nädalal on üksus toetanud rünnakuid Viivikonna ja Voka küladele. Seejuures on kanadalased läbinud mitmeid teid, mis kulgevad üle eramaade.

"Oleme näinud ka kohalikke. Tavaliselt on nad veidi uudishimulikud ning tervitavad sõbralikult. Üldjuhul võetakse meid hästi vastu," ütles Kanada soomukirühma ülem leitnant Jacob Simard, kelle sõnul võimaldab eramaade kasutamine suuremat ala manöövrite teostamiseks ning brigaadi tasandil rünnakute läbi viimist.

Kevadtorm on Eesti kaitseväe maaväe iga-aastane kevadine lahingõppus. Esimene Kevadtormi õppus peeti 2003. aastal Lääne-Virumaal. Harjutuse peamine faas kestab 10. maini ning sel perioodil teostavad Ida-Virumaal manöövreid nii Eesti kaitseväe kui ka liitlaste üksused.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: