Erivajadustega õpilaste vanemad loodavad neile kohti Liikva hoolekandekülas

Foto: ERR

Erivajadustega lapsi õpetav Hilariuse erakool käis õunapuid istutamas Harku vallas Liikva külas, kuhu rajatakse erihoolekande küla. Kui see valmib, loodavad Hilariuse kooli kasvandike vanemad, et ka nende lastele leidub Liikval kohti.

Kool asub Põhja-Tallinnas juba kolmandas asukohas ning loodab, et ei pea lähiaastatel jälle kolima hakkama,vahendas "Aktuaalne kaamera".

Harku vallas Liikva külas istutasid Hilariuse kooli lapsed ja nende vanemad õunapuid. 2,6 hektari suurusele maa-alale on plaanis rajada esimene autistide erihoolekandeküla 30 inimesele. Lisaks teeninduskeskus.

Hilariuse kooli direktor Maarika Vorsmann ütles, et tänavu on koolil käimas koostöö Liikva Päikesekoduga, mis arendab kogukonnapõhist teenust.

"See seostub ka meie enda kooli lõpetajatega. Kuna kooli lõpetajatel, noortel on vaja elukohta, töökohta, teraapiakohta, mida on Tallinnas ja Tallinna ümbruses ilmselgelt liiga vähe," ütles Vorsmann.

Hilariuse kool on erakool erivajadustega lastele. Selles on 37 õpilast, kes õpivad eelkõige elus toimetulekut. Järgmisel aastal lõpetab neli õpilast. Direktor ütleb, et oleks väga hea, kui kaks neist rajatavasse Liikva erihoolekande külla koha saaks. Direktor arvab, et selles Sõle 40 asuvas endises 8. keskkooli majas koolil enam pikka pidu ei ole. Vanas hoones on praegu eri korrustel mitmeid koole ja mittetulundusühinguid.

"Seda me teadsime juba, et ühel hetkel Põhja-Tallinn võtab meie rendipinnad käest ära ja soovib kas seda lammutada või uuesti üles ehitada. Ja me otsime endale hetkel uut koolimaja," ütles Maarika Vorsmann.

Direktor loodab, et mõned aastad on koolis aadressil Sõle 40 veel aega toimetada. Seda kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" ka Põhja-Tallinna valitsus.

"Mis puudutab Sõle 40 hoonet, siis pikaajalisi plaane praegu ei ole olemas. Küll ma võin öelda, et Põhja-Tallinnas on vaja juurde uusi koolikohti. Ja me otsime erinevaid võimalusi, me oleme ka analüüsimas Sõle 40 hoonet. Aga mingisuguseid otsuseid praegu ei ole olemas," rääkis Põhja-Tallinna vanema asetäitja Julianna Jurtšenko.

Liikva küla põllul on õunapuuistikud. Reedel kuulutab sihtasutus Liikva Päikesekodu välja riigihanke erihoolekande küla ehitaja leidmiseks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: