Rohelised kutsuvad Vabaerakonda koostöö-konsultatsioonidele

Erakond Eestimaa Rohelised lipp puu ümber.
Erakond Eestimaa Rohelised lipp puu ümber. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Erakond Eestimaa Rohelised volikogu otsustas reedesel koosolekul, et esitab Vabaerakonnale kutse alustada ametlikke koostöö-konsultatsioone.

Roheliste erakond ütles pressiteate vahendusel, et Eesti vajab rohkem tahet ühiselt tegutseda inimeste heaolu ja turvatunde kasvatamisel ning kliimakriisi ärahoidmisel. "Oleks ääretult kahju, kui paljud Vabaerakonna seni tehtud mõistlikud ja lahendustele suunatud ettepanekud unustusse vajuks. Seepärast kutsuvad Rohelised Vabaerakonna liikmeid alustama ametlikke koostöö-konsultatsioone."

"Oleme seisukohal, et rahvale võimu tagasisaamiseks ja võitluseks betoonerakondade lühinägeliku poliitikaga, mis kogu riigi majandust ja inimeste hakkamasaamist ohustab, peame ühiste väärtuste nimel jõudusid konsolideerima," ütles volikogu esimees Aleksander Laane.

Roheliste esimees Züleyxa Izmailova ütles, et Eestis ja kogu maailmas on praegu väga keerulised ajad ning inimkond seisab oluliste valikute lävel.

"Me saame vähendada inimtekkeliste kliimamuutustega kaasnevaid tagajärgi, mis meilt ja meie lastelt elamisväärset tulevikku röövivad. Seda saab teha heaolu säilitades ja kasvatades. Suurte muutuste elluviimiseks on vaja koostööd, sest sarnaseid väärtusi oluliseks pidavate gruppide killustamine ja vastandumine toimib kontraproduktiivselt ning jõudu saavad juurde need, kes vaid isiklikust hetkekasust huvituvad on," ütles Izmailova.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: