Tulekahju jättis Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe tunniks elektrita

{{1558196100000 | amCalendar}}
Foto sündmuskohalt.
Foto sündmuskohalt. Autor/allikas: Lugeja foto

Alajaamas puhkenud tulekahju jättis laupäeval Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe umbes tunniks elektrita.

Tulekahju puhkes Narvas Balti elektrijaama kõrval alajaamas asuvas transformaatoris, ütles Ida päästekeskuse pressiesindaja. Eleringi teatel tekkis Balti alajaama ühes seadmes avarii, puhkes väiksem tulekahju ning trafod lülitusid välja.

Elekter kadus kella 18.30 paiku ning päästjad said väljakutse 18.42. Elekter taastus umbes kella 19.35 paiku, lisas päästekeskuse esindaja. Eleringi kommunikatsioonijuhi Ain Kösteri sõnul sai firma kõikides alajaamades elektrivarustuse taastatud veidi enne kella 20-t.

Olukorrale reageerisid teiste seas Narva, Narva-Jõesuu, Sillamäe ja Jõhvi komandod.

Tuletõrjujad läksid tulekahju kustutama, kuid pidid ootama, kuniks Elering elektri alajaamas välja lülitab, ütles päästekeskuse esindaja.

Selleks ajaks kui Eleringilt kustutamiseks roheline tuli saadi, oli transformaator juba hävinud ning tuletõrjujad kustutama ei hakanudki. Küll aga nad kontrollisid, et kõrvalasuvatele seadmetele ja hoonetele ohtu ei tekiks, lisas esindaja.

Kösteri sõnul oli tulekahju lokaalne ja alajaama teisi seadmeid ei ohustanud.

Keegi viga ei saanud ning alajaama kõrvalasuvatele hoonetele ja inimestele ohtu pole. Küll aga jäid päästeameti esindaja sõnul mõned inimesed mõneks ajaks lifti lõksu.

Veel ei ole teada, kui palju majapidamisi elektrikatkestusest mõjutatud oli.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: