X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Ida-Virumaa elektrikatkestusega seoses algatati menetlus

Elering.
Elering. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Konkurentsiamet algatas esmaspäeval järelevalvemenetluse Elering AS-i suhtes seoses 18. mail Narvas, Narva-Jõesuus ja Sillamäel toimunud elektrikatkestusega.

Menetluse eesmärgiks on selgitada välja elektrikatkestuse põhjused ning see, kas tegemist võib olla elektrituruseaduse rikkumisega, teatas konkurentsiamet.

"Kuna tegemist oli tõsise elektrikatkestusega, siis on ameti ülesandeks teha juhtunust järeldused ja anda soovitused sarnaste juhtumite vältimiseks tulevikus," ütles ameti peadirektor Märt Ots.

Narva lähedal asuvas Eleringi alajaamas laupäeval toimunud põlengu tõttu lülitusid välja trafod ja elektrita jäi suur osa Ida-Virumaa elanikest. Alajaama avarii tõttu lülitusid välja ka Eesti Energiale kuuluvad Eesti elektrijaama 8. energiaplokk ja õlitehas Enefit280.

Intsident oli Eesti Energia juhatuse liikme Raine Pajo hinnangul tõsine, kuna Eesti elektrijaamas oli sel hetkel töös vaid kaks plokki, millest üks lülitus välja. Samuti lülitus välja Enefit280, mis toodab nii õli kui ka elektrit.

Elektriploki väljalülitumise uurimiseks ja kantud kahjude väljaselgitamiseks moodustab Eesti Energia spetsiaalse töörühma.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: