Eleringi alajaama rike seiskas ka Eesti elektrijaama ploki

Eesti elektrijaama ümberehitatud plokk.
Eesti elektrijaama ümberehitatud plokk. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Laupäeva õhtul Narva lähistel asuvas Eleringi alajaamas toimunud avarii, mis jättis elektrita Narva, Sillamäe ning Narva-Jõesuu, põhjustas ka Eesti Energia ühe energiaploki ja Enefit280 õlitehase hädaseiskamise, teatas Eesti Energia.

Eleringi alajaamas toimunud põlengu tõttu lülitusid välja trafod ja elektrita jäi suur osa Ida-Virumaa elanikest. Alajaama avarii tõttu lülitusid välja Eesti elektrijaama 8. energiaplokk ja õlitehas Enefit280.

"Miks konkreetselt tootmisseadmed välja lülitusid, selgitab uurimine, kuid fakt on, et osa toodangust jäi meil seetõttu tootmata," sõnas Eesti Energias energiatootmise eest vastutav juhatuse liige Raine Pajo.

Intsident oli Pajo hinnangul tõsine, kuna Eesti elektrijaamas oli sel hetkel töös vaid kaks plokki, millest üks lülitus välja. Samuti lülitus välja Enefit280, mis toodab nii õli kui ka elektrit.

Pajo märkis, et olukorra tekkepõhjuste uurimiseks ja kantud kahjude väljaselgitamiseks moodustab Eesti Energia spetsiaalse töörühma.

Eleringi alajaamas puhkenud tulekahju jättis laupäeval Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe umbes tunniks elektrita.

Tulekahju puhkes Narvas Balti elektrijaama kõrval alajaamas asuvas transformaatoris. Eleringi teatel tekkis Balti alajaama ühes seadmes avarii, puhkes väiksem tulekahju ning trafod lülitusid välja.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: