Kanal 2 saatel "Radar" jääb lõppev hooaeg viimaseks

{{1558432980000 | amCalendar}}
Saate
Saate "Radar" meeskond Autor/allikas: "Radar"

Aastate jooksul televaatajate poolehoiu võitnud Kanal 2 uuriv telemagasin "Radar" annab juunis eetrisse oma viimase osa.

"Radari" peatoimetaja Kärt Anvelt ütles ERR-i portaalile, et saate lõpetamise põhjust tuleb otsida juhatusest. "Meile tuli see täieliku üllatusena. Täna hommikul tuli see teade esmalt meile ja siis läks avalikkusele," avaldas Anvelt.

"Seda meeskonda on nii palju solgutatud, kui me meenutame siin eelmise aasta tegevusi "Radari" suhtes, kui Marii Karell oli sunnitud lahkuma. Kõik, mis ei tapa, teeb tugevamaks," lisas Anvelt.

Eesti Meedia uuriva ajakirjanduse juht Holger Roonemaa ütles, et "Radari" lõpp on Eesti ajakirjandusele tervikuna suur kaotus. "Tõsiseid uuriva ajakirjanduse saateid Eesti telemaastikul ei ole palju ja tõsist uurivat ajakirjandust Eesti ajakirjanduses üldse ei ole palju. Kui me paneme siia konteksti teised muudatused, mis on Eesti ajakirjandusse viimaste nädalate ja paari kuuga jõudnud, siis see on üks järjekordne tõsine löök Eesti ajakirjandusele," ütles Roonemaa. 

Roonemaa lisas, et "Radari" meeskond õigustas igati oma tööd. "Ma arvan, et me oleme "Radariga" teinud väga head ajakirjandust, mille tõestuseks on auhinnad nii EFTA-l kui ka pressipreemiatel," ütles Roonemaa.

Liiguvad meelelahutuse suunal

Postimees Grupi telekanalite peaprodutsendi Kaspar Kaljase sõnul sündis otsus "Radariga" lõpetada raske südamega, kuna saatemeeskond on ääretult professionaalne ja telemagasini põnevad teemakäsitlused pakkusid alati laia vastukaja.

"Kuna Kanal 2 on positsioneerinud end selgelt meelelahutusliku kommertskanalina, siis soovime sügisel alustavas uues programmis senisest veelgi rohkem panustada just meelelahutusse," selgitas Kaljas.

Kanal 2 juhtide otsust muuta programmi meelelahutuslikumaks ei osanud Anvelt kommenteerida.

""Radar" ilmselgelt meelelahutussaade ei ole. See on kanalijuhtide otsus. Mina teatavasti olen tõsise ajakirjanduse tegija ja see tiim siin ka," lausus Anvelt.

Roonemaa lisas, et otsuse taga ei olnud niivõrd "Radar" ja "Radari" tulevik kui Kanal 2 programm tervikuna. Ta jätkas, et raske on kommenteerida juhatuse otsust, kuid kommertskanalile meelelahutuslikumaks minemine kõlab loogiliselt.

Anvelti kinnitusel pole eelmise aasta suvel toimunud tiimivahetusel saate lõpetamisega mingit seost. "Ma ütleks hästi lühidalt, et uuriv ajakirjandus on kallis ja ju saadi sellest siis aru, et uuriv ajakirjandus on kallis," arvas Anvelt.

Meeskonna tulevik veel selgub

Kaljas ütles, et Postimees Grupp soovib kindlasti pakkuda "Radari" väärt meeskonnale võimalust jätkata tööd meediagrupi teistes üksustes. Anvelt ei osanud aga öelda, mis tiimist edasi saab. "Vaatame, aeg näitab. See on kõik liiga värske veel," tõdes ta.

Ka Roonemaa tõdes, et uudis "Radari" sulgemisest on veel liiga värske ning täpsed tulevikuplaanid selguvad pärast olukorra rahunemist. "Ma isiklikult väga tahan pakkuda võimalust nii paljudele inimestele kui võimalik jätkata teistel neid motiveerivatel ametikohtadel, mis on Postimehe või Postimees Grupiga seotud," lubas Roonemaa.

Seda, kas otsus puudutab ka Roonemaa positsiooni Eesti Meedias ta veel kommenteerida ei osanud. "Hetkel mul ei ole signaale, et see peaks otseselt puudutama edaspidi mind,"rääkis ta.

Postimees Grupi juhatuse liikme Nele Laeva sõnul rikastas "Radar" oluliselt Eesti telemaastikku, aidates tuua avalikkuse ette rohkelt varjus olnud kitsaskohti ning andis suure panuse Kanal 2 tõusule kommertskanalite etteotsa. "Tänan "Radari" tegijaid väärt panuse ees," lisas Laev.

Postimehe eelmine peatoimetaja Lauri Hussar märkis, et "Radari" kadumisega kaob jälle tükike kvaliteetajakirjandust ja sellest on paganama kahju.

"Võimalik, et tuleb hakata kaaluma uuriva ajakirjanduse toetusmehhanisme (näiteks grantide näol). Mujal maailmas on see levinud viis toetada vaba, uurivat sõna ja seeläbi ka demokraatiat," pakkus Hussar.

2014. aasta sügisel esmakordselt eetrisse läinud "Radari" viimane saade jõuab Kanal 2 vaatajate ette 18. juunil.

Lisaks Kärt Anveltile kuulusid "Radari" meeskonda ajakirjanikud Ege Tamm, Jekaterina Minkova, Piia Osula, Eeva Esse, Robert Kõrvits ja Stass Kuznetsov. Aprillis oli saate vaatajanumber reaalajas 82 000 ning koos järelvaatamisega 102 000. Kõigi Eesti telekanalite saadete pingereas andis see aprillis 15. koha.

Toimetaja: Indrek Kuus, Rutt Ernits

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: