Ajalehtede liit muudab nime ja profiili

{{1558502100000 | amCalendar}}
Ajalehed.
Ajalehed. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eesti Ajalehtede Liidu nõukogu ja üldkoosolek on otsustanud muuta organisatsiooni nime ja profiili - uue nimega Eesti Meediaettevõtete Liit koondab endas lisaks ajalehtedele veebimeediat ja Eesti ajakirju, aga ka telekanalit Kanal 2 ja liitumas on ka TV3.

Eesti Meediaettevõtete Liidu tegevjuht Mart Raudsaar kirjutas kolmapäeval Postimehes ilmunud arvamusloos, et otsus muuta ajalehtede liidu nime ja profiili on vastus sõna- ja pressivabaduse kohale kogunevatele pilvedele.

"Seisame oma liikmete huvide eest suhetes riigiga ja koos oleme tugevad. Ühtlasi peame oluliseks oma liikmete eneseregulatsiooni arendamist, ajakirjanike koolitamist ja ajakirjandusvabaduse kaitsmist. Sest kui kaob vaba ajakirjandus, kaob ka demokraatia ning taas võib juhtuda kõik see, mida arvasime igavesti kadunud olevat, nagu mõned nakkushaigused," kirjutas Raudsaar.

Eesti Ajalehtede Liitu kuulusid siiani neli üleriigilist päevalehte, seitse nädalalehte, 19 maakonnalehte, üks kuukiri ning neli tasuta lehte.

Erik Roose: otsus on igati tervitatav

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) juhatuse esimees Erik Roose ütles, et organisatsiooni reformimine on igati tervitatav, kuid ERR ei pea liitumist põhjendatuks, kuna see ühendab erameediat.

"Aga muidugi on hea, et praeguses ajakirjanduses valitseval keerulisel ajal koostöö laieneb," sõnas Roose. "Sellest on kasu kõigile."

Roose sõnul võiks ERR-i liiduga teha koostööd, näiteks koolituste korraldamisel ning ajakirjanduspreemiate määramisel.

Meediaettevõtete liit võiks Roose hinnangul tegutsema asuma ka selle nimel, et reklaamiturgu korrastada ehk vähendada reklaamiraha liikumist "ookeanitagustesse" firmadesse. (Facebook, Google - toim.)

"Kui selles vallas saavutatakse arusaam ja edu, siis sellest võidavad kõik. Eeskätt ajakirjanduse sõltumatus," lisas Roose.

Meediaettevõtete liit koondab ka veebiväljaandeid ning nendega on liitunud Kanal 2, ühineda kavatseb ka TV3.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: