Eesti ei luba Venemaal Tallinna lennujaama nõuetele vastavust kontrollida ({{commentsTotal}})

Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Eesti saatis eitava vastuse Venemaa transpordiministeeriumile, kes soovis kontrollida Tallinna lennujaama vastavust lennundusohutusnõuetele.

Taotluse Tallinna lennujaama auditeerida sai Eesti Moskvalt tänavu veebruaris, vahendas ERR-i venekeelne portaal.

Venemaa asetranspordiminister Aleksandr Jurtšik teatas kirjas, et Venemaa lennundusamet soovib kontrollida välisriikide lennufirmasid, kes teevad lende ka Venemaa õhuruumis, nagu ka lennujaamu, kust lennatakse Venemaale.

Eesti majandusministeerium vastas taotlusele pärast Euroopa Komisjoniga konsulteerimist, et lennundusauditiks puudub vajadus, kuna Euroopa ametkonnad on selle juba läbi viinud.

"Vastavalt Euroopa Liidu õigusaktides kehtivatele lennundusjulgestuse alastele nõuetele ei ole põhjendatud ega vajalik teha täiendavat auditit lisaks Euroopa Komisjonile," ütles majandusministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Taivo Linnamägi.

Ta lisas, et Euroopa Komisjoni läbiviidatavates auditites hinnatakse piisaval tasemel, kas rahvusvahelisi lennundusjulgestusnõudeid ja nõudeid lennujaamadele, riigisisestele ja rahvusvahelistele vedajatele täidetakse.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: