Nordica koomale tõmbumine Tallinna lennujaama laienemisplaane ei muuda

Foto: Sander Koit/ERR

Rahvusliku lennukompanii Nordica suur koomale tõmbumine vähendab veidi Tallinna lennujaama reisijate koguarvu, sest katmata jääb üks sihtkoht. Selle languse kompenseerib aga üldine reisijate arvu kasv, mistõttu on jätkuvalt kavas ka terminali laiendamine kaks korda suuremaks.

Tallinna lennujaamal on alates juunist uus juht - Riivo Tuvike. Tuvike on varem öelnud, et tema suurimad eesmärgid on reisijate arvu kasvatamine ja terminali laiendamine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sel aastal kasvab reisijate arv Tallinna lennujaamas kuni 3,2 miljoni inimeseni. Lennujaam on aga ehitatud 2,6 miljonile reisijale. Sellest tulenevalt laieneb lennujaam kahes etapis.

"Esimene etapp on see, et me kasutame ära need ehitusõigused, mis meil täna on ja nendega me alustame järgmine aasta. Me laiendame julgestusala. Me laiendame non-Schengeni piirkonda. Järgmistes etappides me hakkame ehitama reaalselt terminali suuremaks ja kui me räägime lähiperspektiivist - viie-kuue aasta perspketiivist -, siis me peaksime jõudma selleni, et meie lennujaam on suuteline läbi laskma kuus miljonit reisijat," selgitas Tuvike.

Lennujaama terminal laieneb järgmise viie aasta jooksul praeguse administratiivhooneni, mis tähendab, et selle pind kasvab kaks korda.

Rääkides aga rahvusliku lennufirma paljude liinide sulgemisest ja oma nime alt lendamise lõpetamisest, ütles Tuvike, et enamik liinidest saavad teiste lennufirmade poolt kaetud.

"Kui nüüd Nordica enda liinivõrku koomale tõmbab, siis tegelikult kaob ära ainult üks aastaringne sihtkoht - see on Trondheim. Ja kui me oleme seda arvutanud, siis me näeme, et see aasta see mõju on umbes 50 000 reisijat, järgmine aasta on see umbes 50 000 reisjat. Reisijate arvu mõttes see suur ei ole," rääkis Tuvike.

Nordica hääbumisega on suurimaks lennufirmaks Eestis praegu AirBaltic 20-protsendilise turuosaga.

"Me oleme AirBalticuga rääkinud. Nende siht on saavutada 30-protsendiline turuosa, mis annab ka mulle alust arvata ja lootust, et lähiaastatel AirBaltic kasvatab oma liinivõrku," ütles lennujaama juht.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: