Eesti Päevaleht lõpetab suvest laupäeviti ilmumise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1558082460000 | amCalendar}}
Eesti Päevaleht.
Eesti Päevaleht. Autor/allikas: ERR

Eesti Päevaleht hakkab oma laupäevalehte LP välja andma reedeti, nii et laupäeviti ei ilmu enam midagi. Esialgu tegi Ekspress Meedia muudatuse suveks, sügisel otsustatakse, kas Eesti Päevalehe väljaanded jäävadki vaid viiel päeval nädalas ilmuma.

Eesti Päevaleht teatas oma tellijatele saadetud kirjas, et muudab alates 7. juunist suveperioodiks Eesti Päevalehe nädalalõpulehe LP ilmumispäeva laupäevalt reedele. Toimetus põhjendas seda tellijatelt saadud tagasisidega, et leht jõudis laupäeviti postkasti liiga hilja.

Kas nädalalõpulehe ilmumise laupäevalt reedele nihutamine tähendab, et Eesti Päevaleht laupäeviti enam üldse ei ilmu ehk kas leht hakkab kuue päeva asemel viiel päeval nädalas ilmuma, tellijatele saadetud kirjast ei selgu.

"Laupäeval ei ilmu midagi, on aus vastus," ütles Ekspress Meedia tegevjuht Argo Virkebau ERR-ile. "Eesti Päevaleht on ilmunud ju niikuinii viiel päeval nädalas, aga LP on ilmunud laupäeval. Suveperioodiks tõime selle reedele ja panime Eesti Päevalehega kokku, et inimesed saaksid reede õhtul suvilasse sõites selle kaasa võtta. Väga paljud sõidavad suvel reede õhtuks kuskile ära ja siis on leht pühapäevani postkastis. See on meie argument."

Virkebau sõnul kestab muudatus esialgu augusti lõpuni. Samas pole välistatud, et LP jääbki reedeti ilmuma.

"Vaatame testperioodi pealt, kuidas sügisel jätkame," ütles Virkebau.

Helme: see on kojukandele tervikuna halb plaan

Postimehe peatoimetaja Peeter Helme kinnitas, et Postimees jätkab ilmumist kuuel päeval nädalas ja nende toimetuses pole selliseid arutelusid käinudki. Ka Eesti Päevalehe otsus tõmmata kojukanne viiele päevale nädalas tuli neile suure üllatusena.

"See on kojukandele tervikuna väga halb plaan," kommenteeris Helme.

Nimelt on Omniva üritanud varasemalt pääseda laupäevasest kojukandest tervikuna. See võib tähendada, et Eesti Päevalehe kojukande lõppemisega hakkab kasvama surve ka Postimehele ja Õhtulehele, et need laupäeviti ilmumise lõpetaksid.

Helmes tekitab kummastust Omniva soov pääseda universaalse postiteenuse osutamiseks, milleks nad ellu on kutsutud, keskendudes selle asemel hoopis pakiärile.

"Probleem ei ole mitte see, et nädalavahetuseti on raske lehti laiali kanda, vaid probleem on Omniva ise," ütles Helme. "[Kojukandeteenuse] pakkumisega, mille nad võitsid, on probleem sõnastatud, ja on jabur, kui üks firma, kes on ise taotlenud selle teenuse täitmist ja võitnud selle konkursi, ütleb, et see on probleem. Järelikult on probleem selles ettevõtes."

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: