Valitsus jätkab eelarvearutelu esmaspäeval

Valitsuse liikmed kogunesid Vihulasse riigi eelarvestrateegiat arutama
Valitsuse liikmed kogunesid Vihulasse riigi eelarvestrateegiat arutama Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Valitsus jätkab arutelu eelarvestrateegia ja järgmise aasta riigieelarve üle kabinetinõupidamisel esmaspäeva hommikul kell üheksa.

Neljapäevasel aastate 2020–2023 riigi eelarvestrateegia ja 2020. aasta riigieelarve arutelul keskendus valitsus võimalikele tulukohtadele ning arutas erinevaid kulude kokku hoidmise võimalusi, teatas neljapäeva õhtul valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Tuleva aasta eelarve on mahult tänavusest suurem. Ministeeriumite rahataotlused järgmiseks aastaks ületavad vähemalt ühe miljardi euro võrra tänavuse aasta riigieelarvet.

Eelarvestrateegia koostatakse igal kevadel. Valitsus kinnitab selle tavaliselt hiljemalt aprilli lõpul ning riigikogu korraliste valimiste aastal ehk ka seekord hiljemalt mai lõpul.

Eraldi koostatakse 2020. aasta riigieelarve eelnõu, kus on täpsemalt kirjeldatud järgmise aasta tulud ja kulutused. Tulenevalt 2017. aasta vastu võetud riigieelarve seaduse muudatustest on tänavu esimene aasta, kui riigi eelarvestrateegia ja riigieelarve eelnõu koostatakse samal ajal.

Valitsus peab kiitma tuleva aasta eelarve eelnõu heaks hiljemalt mai lõpul. Vajadusel jätkab valitsus eelarvekõnelusi sügisel, lähtuvalt suvisest rahandusprognoosist. Järgmise aasta eelarve võtab vastu riigikogu, kes arutab seda sügisel.

Allikas: BNS / ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: