Galerii: Ratas ja Rinne kohtusid Stenbocki majas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peale kohtumist andsid Soome peaminister Antti Rinne ja Eestis peaminister Jüri Ratas ühise pressikonverentsi, kus kinnitasid kahe naaberriigi väga häid suhteid ja ühiseid arusaamu.

Ratase sõnul arutati kohtumisel muuhulgas transpordi ja keskkonna teemadel.

"Rääkisime Rail Balticust, rääksime ühendustest mida võiks tulevikus Eesti ja Soome vahel luua – see on tunnel, aga loomulikult sellel eeldusel, et seda protsessi juhivad mõlema riigi ministeeriumid," märkis Eestis peaminister.

Ratase sõnul toetab ta Rinne mõtet, et kõik Läänemere riigid teeksid suuremat keskkonnaalast koostööd ja et seda tehtaks ka poliitiliselt kõige kõrgemal, peaministrite tasemel.

Lisaks vestlesid kahe riigi peaministrid Ukrainast, Gruusiast, transatlantilistest suhetest ja gaasiturust. "Kõik olulised teemad olid arutusel," märkis Ratas.

Rinne märkis, et Eesti ja Soome suhted on väga head ning et Eesti on Soome jaoks väga oluline naaber, kellega tehakse koostööd mitmes sektoris.

"Transpordiprojektid on äärmiselt olulised mõlema riigi jaoks. Kui tunneliprojekt peaks mingil ajal saama tegelikuks, siis on oluline, et tunneliprojektis osaleksid mõlema riigi valitsused," kinnitas Rinne Ratase sõnu.

Soomest saab 1. juulil Euroopa Liidu eesistujariik. Ratas soovis sel puhul Rinnele õnne. Rinne märkis, et aeg on käes, et Euroopa Liit võtaks juhtrolli kliimasoojenemise vastu võitlemisel. Samuti pidas ta oluliseks Läänemere keskkonnakaitse küsimust. Rinne sõnul on meil võime ja vastutus pärandada tulevikule parem ja puhtam Läänemeri.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: