Majandusminister Taavi Aas: Haapsalu raudteed veel ei tule

Riisipere-Turba raudteelõigu ehitus.
Riisipere-Turba raudteelõigu ehitus. Autor/allikas: Neeme Sihv

Haapsalu raudtee ehitamise alustamist praegu riigieelarve strateegia ette ei näe, teatas majandusminister Taavi Aas.

Valitsuse poole pöördusid rahataotlusega riigikogu Haapsalu raudtee toetusrühma esimees Jaanus Karilaid ja sihtasutuse Läänemaa nõukogu esimees Urmas Sukles.

"Valitsus arutas riigi eelarvestrateegia koostamise käigus teie ettepanekut, kuid kahjuks ei leitud selle teostamiseks praegu vahendeid. Loodame, et selle küsimuse juurde on võimalik tagasi pöörduda sügisel, kui vaadatakse üle uus majandusprognoos, või siis järgmisel aastal uue riigi eelarvestrateegia koostamise käigus," seisab Aasa vastuses.

Karilaid ja Sukles tegid valitsusele ettepanekuga jätkata Haapsalu raudtee taastamist teise etapiga Turbast edasi Rohuküla suunas, mille käigus oleks rajatud elektriraudtee koos vajaliku taristuga, ehitatatud Ellamaa kahetasandiline raudtee ja maantee ristumine, veoalajaamad ning omandatud selleks vajalikud maad.

Praegu toimub Riisipere-Turba raudteelõigu ehitus. Siiani polnud selge, kas Turbani jõudes raudteed ka Haapsalu poole edasi ehitatakse. "AS Eesti Raudteel puudub täna info järgmiste ehitusetappide kohta, kuid kui sellekohane otsus peaks tulema, siis oleme omalt poolt valmis seda teostama," ütles nädala aja eest ERR-ile Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: