Otse kell 12.30: ametkonnad kommenteerivad riigikontrolli toiduohutuse auditit ({{commentsTotal}})

Esmaspäeval annavad maaeluministeerium ja toiduohutuse eest vastutavad ametkonnad ülevaate oma tegevustest riigikontrolli auditi "Riigi tegevus toidu ohutuse tagamisel" valguses. Kell 12.30 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis portaalis ERR.ee.

Auditi käigus analüüsis riigikontroll, kas toiduga seotud riskid on välja selgitatud, toitu analüüsivad laborid on tasemel, toidutootjate üle tehakse järelevalvet ning tarbijaid teavitatakse toiduga seotud ohtudest. Auditi keskmes olid taimekaitsevahendite jääkidest tulenevad ohud taimses toidus.

Audit on põhjustanud palju küsimusi, sealhulgas selle kohta, kas Eestis müüdav toit on turvaline, kuidas töötab kontrollmehhanism ning millised on peamised soovitused tarbijale. Nendele ning teistele küsimustele vastavad maaeluminister Mart Järvik, toiduohutuse ning teaduse ja arenduse asekantsler Toomas Kevvai, põllumajandusameti peadirektor Egon Palts ning veterinaar- ja toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda.

Lisaks tutvustab veterinaar- ja toiduamet 2018. aasta taimekaitsevahendite seireproovide tulemusi.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: