Tootjahinnaindeks on aastaga kasvanud 1,1 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tööstusettevõte.
Tööstusettevõte. Autor/allikas: ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks langes mais võrreldes aprilliga 0,4 ja samas kasvas võrreldes eelmise aasta maiga 1,1 protsenti, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas mais võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises ning soojusenergiaga varustamises, samuti hinnatõus puittoodete, kemikaalide ja metalltoodete tootmises.

Eelmise aasta maiga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam elektrienergia, toiduainete ja puittoodete hinnatõus. Lisaks hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeks langes mais võrreldes aprilliga 0,4 ja tõusis võrreldes eelmise aasta maiga 0,5 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam farmaatsiatoodete, elektrienergia ning turbatoodete hind, samal ajal langes elektroonikatoodete, põllumajandussaaduste ning elektriseadmete hind.

Impordihinnaindeks tõusis mais võrreldes aprilliga 0,3 ja võrreldes 2018. aasta maiga 1,1 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes tõusis keskmisest enam toormetsa, naftatoodete ning nahast toodete ja jalatsite hind, samal ajal langes põllumajandussaaduste, metallide ning mööbli hind.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: