Telliskivis taksojuhi tapnud mees lasi end maha

{{1561107360000 | amCalendar}}

Tallinnas Telliskivi tänaval tulistas kurjategija öösel kella kolme ajal kahte taksojuhti, kellest üks suri. Teine taksojuht on haiglas üliraskes seisus. Arvatav tulistaja, 30-aastane Raivo Jürimäe sooritas päeval politseid nähes enesetapu.

Põhja politseiprefekt Kristian Jaani ütles pressikonverentsil, et Jürimäe leiti kella 14.30 paiku Kiilist Nabala bussipeatusest. Jaani sõnas, et Jürimäe sooritas enesetapu pärast seda, kui tekkis silmside politseinikega, kes ta leidsid.

"Politseinikud kontrollisid täna kella 14.30 paiku inimestelt tulnud vihje põhjal Nabalas asuvat bussipeatust, kus võis asuda öösel Tallinnas Telliskivi tänaval kaht taksojuhti tulistanud 30-aastane Raivo. Politseinike kohale jõudes istus otsitav mees bussipeatuses ja võttis politseinikke märgates välja relva. 30-aastane mees suunas relva enda pea suunas ning lasi ennast maha," rääkis Jaani.

Tulistamises kahtlustatav Raivo Autor/allikas: Politsei- ja piirivalveamet

Prokurör Katrin Pärtlas ütles, et Jürimäe tuvastati videomaterjali ja tunnistaja ütluste põhjal. Pärtlas ütles, et Jürimäel oli olemas relvaluba. Pärtlas ja Jaani rääkisid, et tulistaja sooritas püstolist TT 11 lasku.

Pärtlase sõnul olid ohvrid välja valitud juhuslikult ja tulistajal ohvritega mingit seost ei tuvastatud. Ta märkis ka, et ei olnud viiteid, et tal oleks olnud probleeme vaimse tervisega.

"Mingeid näitajaid selle kohta, et oleks olnud mingeid probleeme, ju ei olnud või vähemalt meie kasutuses selliseid andmeid ei ole. Isik oli läbinud politseikooli, küll mitte lõpetanud seda. Puudusid igasugused näitajaid, et tegemist oleks olnud kuidagi ohtliku inimesega," rääkis Pärtlas.

Jaani sõnul oli Jürimäe kriminaalkorras karistamata.

Jürimäe motiivide kohta ei osanud pressikonverentsil uurijad veel midagi öelda.

Jaani sõnul oli Jürimäe õppinud sisekaitseakadeemias, mille lõpueksamit ta ei sooritanud. Jürimäe oli töötanud ka Tallinna vanglas vangivalvurina.

Endine taksojuht Jürimäe oli varem meedias esinenud niiöelda taksomaffia vastaste seisukohtadega. Pärtlase sõnul ei olnud tulistamine sellega seotud, sest kumbki kannatanu ei olnud niiöelda taksomaffiaga seotud.

Kristian Jaani ütles pressikonverentsil, et ellu jäänud taksojuht on endiselt raskes seisus.

Seni on politsei selgeks teinud, et Jürimäe lähenes taksodele Telliskivi kvartali Mööblimaja poolsest otsast. Esimest taksojuhti tulistas ta läbi juhipoolse klaasi ja juht suri. Seejärel liikus ta paarkümmend meetrit edasi ja tulistas läbi tagumise klaasi Takso24 juhti, kes on raskes seisus haiglas. Takso tagaismel viibinu viga ei saanud.

Tallink Takso alla kuuluva Takso24 taksodes on ka häirenupp, kuid seda ei jõudnud taksojuht vajutada.

"Ükski häirenupp ei saa olla abiks sellisel juhul, kui juhuslik mööduja lihtsalt tuleb ja avab tule," ütles Tallink Takso kommunikatsioonijuht Indrek Lindsalu "Aktuaalsele kaamerale".

Pressikonverentsi video

Varasem info:

Tulistamises kahtlustatav. Autor/allikas: PPA

Kristian Jaani ütles enne Jürimäe leidmist ERR-ile, et seni teadaolevalt liikus tulistaja taksojuhtide suunas jalgsi ning tulistas mitu lasku, esmalt esimese, seejärel teise taksojuhi suunas. Pärast tulistamist liikus ta Balti jaama suunas.

Mehe tegude motiiv ja muud asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluses, kuid praegu kogutud info põhjal ei eelnenud tulistamisele konflikti.

Politsei teatas varahommikul, et öösel kella kolme ajal teatati häirekeskusele, et Tallinnas Telliskivi tänaval Loomelinnaku ees tulistati kahte taksojuhti. "Viga saanud mehed viidi haiglasse, kellest üks, 32-aastane mees, suri saadud vigastustesse haiglas. Teine taksojuht on üliraskes seisus. Käivitatud on suuremahuline politseioperatsioon tulistaja tabamiseks," teatas politsei.

ERR-i andmetel oli surma saanud taksojuht 32-aastane Sillamäelt pärit Maksim.

Tulistaja ei öelnud taksojuhtidele midagi, lihtsalt astus ligi ja avas tule. Pärast seda kurjategija lahkus.

Pärast tulistamist sulges politsei liiklemiseks Telliskivi tänava, mis oli kinni lõunani.

Video, kus kiirabitöötaja elustab tulistatud taksojuhti

Tallink takso juhatuse liige Tõnu Uusmaa ütles ERR-ile, et üks tulistamise ohver, Takso24 taksojuht on elus, aga raskes seisus.

"Ta on viimaste andmete kohaselt ikkagi raskes seisus ja me hoiame kõik pöidlaid, et ta tuleks sellest välja," ütles Uusmaa.

Uusmaa usub, et ohtu teistele taksojuhtidele praegu ei ole.

 

 

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: