Baltimaade õhuruumis algavad NATO õppused

Poola hävituslennukid F-16.
Poola hävituslennukid F-16. Autor/allikas: Filip Modrzejewski/nato.int

Baltimaade õhuruumis algavad teisipäeval NATO õhujõudude õppused Ramstein Alloy 19-2.

Nende iga-aastaste plaaniliste õppuste eesmärk on harjutada NATO jõududega õhuruumi kontrolli, vaadata üle ja viimistleda alliansi õhupatrulli ja kohalike õhujõudude koostööd. 

Õppuses peaks osalema rohkem kui 20 lennumasinat, edastas Leedu kaitseministeerium.

Lendude ajal harjutatakse otsingu ja päästeprotseduure, matkitakse lennukite sidesignaalide kaotust, hävitajate õhus tankimist.

Õppuses osalevad praegu Baltimaade õhuruumi turvavad Ungari õhujõudude hävitajad JAS-39, Šiaulias asuvad Hispaania Kuninglike Õhujõudude F/A-18, ja Eestis Ämaris asuvad Briti Kuninglike Õhujõudude Eurofighter Typhoonid. 

Leedu õhujõudude lennuk Spartan matkib õppuse ajal side kaotust Läänemere kohal, Leedu helikopterid Mi-8 ja Dauphin AS365 osalevad otsingu- ja päästeõppuses. Transpordilennuk L-410 UVP Turbolet matkib aeglaselt ja madalalt lendavat sihtmärki. 

Õppustel osalevad samuti Poola Soome, Saksa, Rootsi ja Norra lennukid, Hollandi tankurlennuk KDC-10, täiendavat kontrolli ja ja juhtimist teostab AWACS süsteemiga lennuk E-3A.  

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: