Soomes algab õhuväe selle aasta peamine sõjaõppus

Soome õhuvõe hävituslennukid F/A-18 Hornet.
Soome õhuvõe hävituslennukid F/A-18 Hornet. Autor/allikas: Ville Tuokko/Puolustusvoimat

Soomes algab teisipäeval riigi õhuväe peamine sõjaõppus Ruska-19, kus osaleb rohkem kui 50 lennumasinat ja umbes 4500 inimest.

Õppusel tõuseb õhku umbes 30 hävitajat Hornet, aga ka õppelennukid Hawk ja transpordilennukid. Maaväest osaleb üks kopter NH90.

Sarnaselt varasematele aastatele osaleb õppusel ka Rootsi õhuvägi, mis saadab kohale kaheksa hävitajat Gripen C/D ning seire- ja juhtlennuki Argus.

Rootslased mängivad nii vastase kui kaitsja rolli. Osa lendudest toimuvad Rootsi Luleå baasist.

Lennukid tõusevad peamiselt õhku Tamperes, Kuopios, Rovaniemis ja Jyväskyläs asuvatest baasidest. Lennud toimuvad Rovaniemi, Kuusamo, Kajaani, Kuopio, Jyväskylä, Tampere, Vaasa ja Rootsi Luleåga piirneval alal.

Kohalikud elanikud saavad õppust ilmselt oma silmaga näha ja kõrvaga kuulda, sest lennukid teevad madallende ja kasutavad ka kaitserakette. Lennud sagenevad oluliselt alates reedest.

Õppuse lõppkuupäeva ümbritseb kerge segadus. Uudisteagentuuri STT sõnul lõppeb õppus 8. oktoobril, kuid septembri keskel rääkis ta 10. oktoobrist ning see kuupäev on jätkuvalt üleval õhuväe kodulehel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: