Poliitikud: Euroopa on kahjuks valmis tegema väärtustes järeleandmisi

Euroopa Nõukogu parlamentaarse assamblee eile-öine otsus Venemaa laua taha tagasi manööverdada on häbiväärne, kirjutab president Kersti Kaljulaid sotsiaalmeedias.

Aprillis 2014 jäeti Vene delegatsioon ENPA-s Krimmi sündmuste pärast ilma nii hääleõigusest kui õigusest saada valitud ENPA juhtorganite etteotsa ja osalusest järelvalvemissioonides. Nende sanktsioonide põhjus oli jäme rahvusvahelise õiguse rikkumine Venemaa poolt. Põhjustest, miks Venemaa hääleõigus 2014. aastal peatati, ei ole ükski kadunud, kirjutab president.

Sama rõhutavad paljud Euroopa riigid ja nende esindajad. Assambleel hääletas Venemaa hääleõiguse taastamise poolt 47-me liikmesriigi 118 parlamendisaadikut, 62 oli vastu ja kümme jäi erapooletuks. Eesti, Läti, Leedu, Gruusia ja Ukraina delegatsioonid hääletasid ühehäälselt Vene delegatsiooni õiguste taastamise vastu. Oleme rääkinud täna sel teemal mitme Eesti poliitikuga. Mall Mälberg võtab räägitu kokku.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: