X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Taavi Aas astus Tallinna TV nõukogu esimehe kohalt tagasi

Foto: Siim Lõvi/ERR

Majandusminister Taavi Aas astus tagasi Tallinna TV nõukogu juhi kohalt. Kuigi telekanal on tõsises rahahädas, ei ole Aasa hinnangul midagi valesti tehtud. Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart leiab samas, et telekanal kulutas raha liiga usinalt. Praegu linn Tallinna TV-le raha juurde ei anna.

Seda kinnitas Aas kolmapäeval "Aktuaalsele kaamerale" pärast Tallinna TV nõukogu koosolekut.

"Mõni hetk enne 15 lõppes Tallinna TV nõukogu koosolek, kus ma nõukogu liikmeid teavitasin, et minu jaoks on see viimane koosolek," ütles Aas.


Aasa sõnul ei saa Tallinna TV 667 000 euro suurusest kahjumist rääkides öelda, et midagi oleks valesti tehtud. Tegu oli strateegilise otsusega vaatajaskonda jõuliselt suurendada.

"Loomulikult oli selge, et see läheb rohkem maksma, kui alguses oli plaanitud ja paraku vahepeal muutus linnavalitsuse koosseis. Kui uus omanik võtab teistsugused sihid, siis tuleb nendega nõukogul ja juhatusel arvestada," lausus Aas.

Aasa kinnitusel pidi ta nõukogu juhi ameti maha panema, sest ministrina allub talle Tehnilise Järelevalve Amet, mis kontrollib Tallinna TV-d. Minister loodab, et telejaama ei suleta, sest tänu kärbetele suudetakse kokku hoida ligi 500 000 eurot.

"Minu soovitus uuele nõukogu juhile on püüda nende vahenditega, mis on, teha võimalikult head programmi. Selle programmi juures tegelikult on kõige rohkem vaatajaskonda leidnud rahvalikud, rahvuslikud saated. Nii et ilmselt see on see suund, kuhu tuleks vaadata," lausus Aas.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul eelmise aasta programmiuuendused küll tõstsid vaatajate arvu, kuid sellega kaasnev lisakulu on liiga suur.

"Täiendav kulu on 600 000 eurot, aga võib-olla see vajadus aasta lõpuks on isegi 800 000 eurot. Igal juhul on tänaseks linnavalitsuse otsus, et täiendavaid vahendeid me ei eralda," ütles Kõlvart.

Linnaeelarvest saab telekanal aastas umbes 3,7 miljonit eurot ja summa suurendamiseks peaksid olema Kõlvarti sõnul väga kaalukad argumendid, mida ei ole.

Tallinna TV juhi Taavi Puki kinnitusel ei teinud ta ühtegi otsust toonast linnapead Taavi Aasa teavitamata. Pukk möönis, et tagantjärgi hinnates oleks tulnud rohkem kaaluda spordiülekannete vahendamist. Need tõid küll uusi vaatajaid, kuid olid kulukad.

"Sellised pakkumised on alati seotud äririskiga, kahjuks see risk realiseerus negatiivses suunas," sõnas Pukk.

Puki kinnitusel ise ta veel uut tööd ei otsi, kuid arvestab asjaoluga, et nõukogu võib ta igal ajal ametist vabastada.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: